Nature And Life

Uyurken Birden Boşluğa Düşme Hissi Yaşadıysanız Mutlaka Okuyun..

Uyurken Birden Boşluğa Düşme Hissi Yaşadıysanız Mutlaka Okuyun..
Spread the love

Uyurken Dü-ştüğünüzü Hissettiyseniz.. Bakın Sebebi Neymiş
Uyurken Birden Boşluğa Düşme Hissi Yaşadıysanız Mutlaka Okuyun..
İşte nedeni bu;

 

Çoğumuz bir kere bile olsa uyurken birden boşluğa d-üşme hissini yaşamışızdır. Bilim adamları bu durumun neden olduğu araştırdı.

Çoğunlukla uykuya dalmadan derhal önce oluşan bu his, bir çok insanın başına gelen bir vaziyet. Peki, bu durum neden oluyor ?

Yorucu bir günün sonunda gelen uyku sırasında kaslarımızın ani kısa kasılmalar geçirmesi, boşluğa dü-şme hissine sebep oluyor. Çok büyük bir ihtimalle vücudumuzun uykuya fizyolojik olarak hazırlanışı sırasında olup biten belirli elektriksel ve ho-rmonal değişimlerin bir sonucu olan bu hissin tam olarak açıklaması ise belirlenebilmiş değil. Kısa ve genel hatlarıyla, bu hissin, kaslarımızın ani ve kısa kasılmaları cevabında ortaya çıktığını da söyleyebilir

 

Uyurken hepimizin favori yatış po-zisyonları vardır. Peki hangisinin neye iyi geldiğini yada ne derece za-rarlı olduğunu biliyor musunuz? Ortalamayı 8 saat alırsak bir insan ömrünün 3’te 1’ini uyumakla geçiriyor. Bu sebeple uyku gerçekten de oldukca mühim bir durum.

 

Bunun tam olarak bir cevabı olmasa da, uyurken alacağınız pozisyonun horlamada, cilt buruşmasında veya a-sit ve reflü azalmasında etken bulunduğunu söyleyebiliriz. İnf-ografikte hangi uyku pozisyonunu seçmeniz gerektiğine dair ipuçları bulabilirsiniz.
Bilim adamları insanların uyurken aldıkları po-zisyonların onların karakterini yansıttığını söylüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ