Nature And Life

Muharrem İnce Desteği

Muharrem İnce Desteği
Spread the love

Muharrem İnce Desteği

Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, partisinin genel merkezinde sabah saatlerinde kurmaylarıyla yaptığı toplantının ardından partisinin genel merkezinde açıklama yaptı.

“SON 45 GÜNDE GÖRDÜKLERİMİ 45 SENEDE GÖRMEDİM”
Hakkındaki kaset iddialarıyla ilgili sözlerine başlayan Muharrem İnce, “Son 45 günde gördüklerimi 45 senede görmedim. Sahte dekontlar, olmayan bacanaklar, olmayan görüntüler, fotoğraflar… İsrailli bir cinsel ilişki görüntü sitesinden alıyor görüntüyü benim kelleyi kesip ortaya koyuyor FETÖ’cüler. Muhalif olmak için bunu paylaşanlar da var. Benim böyle bir görüntüm, ses kaydım yok. Özel hayatın gizliliği falan değil bu, iftira. Gerçek değil bu. T.C. Devleti benim itibarımı koruyamamıştır. Bir yurttaşının, bir cumhurbaşkanı adayının itibarını korumakla görevlidir devlet, medya, emniyet… Alenen iftira! 5 milyon dolarlık dekont. Yazıyor geçiyor adam, nerede bu savcılar?” dedi.

“HER EVDEN MEMLEKET’E OY İSTİYORUM”
Cumhurbaşkanı adaylığından çekildiğini açıklayan Muharrem İnce şöyle devam etti: “Bir yandan FETÖ’cüler bir yandan PKK’lılar saldırıyor. 45 gün boyunca her gün başka bir iftira… Pazar günü sandığa gideceğiz. Memleket Partisi Türkiye’nin geleceği için önemlidir, mecliste olmalıdır. HDP var, CHP listelerindeki 77 Saadetli Gelecekli DEVAlı var. AK Parti var. Atatürkçüler azınlıkta olacak Meclis’te. Türkiye’nin sigortası Memleket Partisidir. Mutlaka o Mecliste olmalıdır. Kim saldırırsa saldırsın, istedikleri kadar montaj kaset, montaj dekont yapsınlar, Memleket’e her evden bir oy istiyorum.

“ADAYLIKTAN ÇEKİLİYORUM”
Atılan iftiralara, ‘saraydan para aldı, görevini yapıyor çekilemez’ diyenlere, bu alçaklığı yapanlara sesleniyorum. Benim bu kumpaslardan, montajlardan, sahte dekontlardan korktuğum yok. 45 gündür direniyorum. Adaylıktan çekiliyorum. Bunu memleketim için yapıyorum. Türkiye’ye üçüncü bir seçenek önerdim. Ne cumhur ne millet tek yol memleket dedim. Atatürk’ün yolundan dedim. Bir kanal açmaya çalıştım. Bu kanalı başaramadık. Bahaneleri kalmasın.”

ADAYLIKTAN ÇEKİLMESİNİN DAHA ÇOK ERDOĞAN’A YARAYACAĞI VE ERDOĞAN’IN FARKI ARTIRDIĞI ANKET FİRMALARINDA YAYIMLANDI. KILIÇDADOĞLU’NU DESTEKLEYECEĞİ KULİSLERDE GELEN BİLGİLERDEN SIZDI
SON GÜN ÖNEMLİ.

İNCE, ÜÇ GÜN ÖNCE ADAYLIKTAN ÇEKİLMESİNİN ERDOĞAN’A YARAYACAĞINI SÖYLEMİŞTİ

Peki, seçimlere üç gün kala İnce’nin aldığı bu karar kime yarayacak?

Kılıçdaroğlu ve taraftarları, İnce’nin çekilmesiyle ona gidecek oyların tümünün, ya da büyük bölümünün kendilerine yöneleceğini umarak bu durumdan memnun görünüyorlar.
Ancak, biraz daha analitik düşünüldüğünde, Kılıçdaroğlu ve müttefikleri için evdeki hesabın çarşıya uymama ihtimali hiç de az görünmüyor.

Adaylıktan çekilmesi halinde bunun hangi tarafa yarayacağı hususunda Muharrem İnce kendisi ne düşünüyor önce gelin isterseniz ona bir bakalım.

Üç gün önce Denizli’deki seçim çalışmaları sırasında bu konuda ne düşündüğünü açıkça ortaya koydu İnce.

Ne dedi?

“Ben adaylıktan çekilirsem, Erdoğan ilk turda kazanacak” dedi.

Tam açıklaması şu şekilde:

“Muharrem İnce ve Memleket Partisi’ni devre dışı bırakınca, bunların hepsi muhalefete akmıyor. Böyle bir dünya yok. 21 yıldır Erdoğan’ı yenemiyorsunuz, trollerinizle bana çatıyorsunuz. Utanmanız lazım, bence utanmalısınız. Tekrar soruyorum; engel mi oluyorum, yardımcı mı? Ben seçimi 2 tura bıraktırıyorum. Hata yapıyorsunuz troller, ben olmazsam 1. turda Erdoğan seçimi kazanıyor.”

İnce’nin adaylıktan çekildiğini duyurduğu bugünkü açıklamasında önemli bir ifadesi daha var.

Diyor ki:

“Adaylıktan çekiliyorum. Bunu memleketim için yapıyorum. Bahaneleri kalmasın, seçimi kaybettiklerinde bütün suçu bize atacaklar.”

İNCE NOKTA: İNCE ÇEKİLİRKEN, KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK VERMEDİ

Kılıçdaroğlu, müttefikleri ve taraftarları, Muharrem İnce’den adaylıktan çekilmesini isterken, bunu kendi lehlerine olacak şekilde deklare etmesini de bekliyorlardı.
Ya da öyle umuyorlardı.

Ancak İnce öyle yapmadı.

Konuşmasında, Kılıçdaroğlu’na destek olarak yorumlanabilecek tek kelime bile yok.
Aksine, kendisinin Kılıçdaroğlu’nun seçilmesini istemediğine delalet edebilecek bir duruş sergilediği bile düşünülebilir.

Bir defa;

-Kahırlı ve kızgın şekilde konuştu. Bu kahır ve kızgınlık halinin muhatabı, kendisinin adaylıktan çekilmesini isteyenlerdi.

Bizatihi Kılıçdaroğlu ve taraftarları yani.

-Sözlerinin bütününe baktığınızda, “Sizin lehinize değil, sizin yüzünüzden adaylıktan çekiliyorum” der gibiydi.

-Kendisine oy vermeyi düşünenlere dönük olarak benim yerime Kılıçdaroğlu’na oy verin şeklinde yorumlanabilecek en ufak bir iması dahi olmadı.

Ama, partisine, Memleket Partisi’ne açıktan ve güçlü cümlelerle oy istedi.

Şöyle dedi:

“Pazar günü sandığa gideceğiz. Memleket Partisi, Türkiye’nin geleceği için önemlidir. Mutlaka o Meclis’te olmalıdır. HDP var, CHP listelerindeki 77 Saadetli, DEVA’lı, Gelecek’li var, bir de AKP var. Atatürkçüler azınlıkta olacak Meclis’te. Atatürkçülerin o Meclis’te olması lazım. Kim saldırırsa saldırsın, istedikleri kadar montaj kaset yapsınlar, Memleket Partisi’ne her evden bir oy istiyorum.”

Memleket Partisi’ne dönük bu çağrının da muhalefet cephesinin hanesine ‘eksi’ olarak yazılma ihtimali var.

Çünkü, Memleket Partisi’nin oyları İnce’nin bu çağrısı üzerine 14 Mayıs’ta artarsa bu, çoğunlukla CHP ve İYİ Parti’den gelen oylarla olacak.

Bu da, Meclis seçimlerinde muhalefet cephesinin aleyhine sonuçlar üretebilir.

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesiyle ilgili bir yorum da İYİ Parti’den geldi. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, katıldığı canlı yayında “Bu kararın Sayın Kılıçdaroğlu’nun bir adım daha seçimlerde netice alabilmesi yönünde bir katkı yapacağı kanaatindeyim” dedi.
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, hakkında çıkan kaset iddialarının ardından bomba bir kararla bugün adaylıktan çekildiğini duyurdu. Söz konusu paylaşımların montaj olduğunu söyleyen İnce, “Son 45 günde gördüklerimi 45 senede görmedim.” dedi.
“T.C. DEVLETİ BENİM İTİBARIMI KORUYAMAMIŞTIR”
İnce sözlerine şöyle devam etti: “Sahte dekontlar, olmayan bacanaklar, olmayan görüntüler, fotoğraflar… Muhalif olmak için bunu paylaşanlar da var. Benim böyle bir görüntüm, ses kaydım yok. Özel hayatın gizliliği falan değil bu, iftira. Gerçek değil bu. T.C. Devleti benim itibarımı koruyamamıştır. Adaylıktan çekiliyorum. Bunu memleketim için yapıyorum. Türkiye’ye üçüncü bir seçenek önerdim. Bir kanal açmaya çalıştım. Bu kanalı başaramadık. Bahaneleri kalmasın”
ERDOĞAN: KEŞKE SONUNA KADAR DEVAM ETSEYDİ
İnce’nin adaylıktan çekilmesi siyaset gündemini de hareketlendirdi. Konu hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Adaylardan bir tanesi ne yapmış adaylıktan çekilmiş. Doğrusu üzüldüm keşke bu yarış sonuna kadar böyle devam etseydi. Acaba ne oldu da çekildi? Biz diğerleriyle yola devam ediyoruz önemli olan benim milletimin vereceği karar.” dedi.
KILIÇDAROĞLU: İNCE’Yİ TÜRKİYE’NİN SOFRASINA BEKLİYORUZ
Millet İttifakı’nın adayı Kılıçdaroğlu da kararın ardından İnce’ye çağrı yaptı. Kılıçdaroğlu, “Benim çağrım hala geçerli. Eski kırgınlıkları, dargınlıkları bir kenara bırakalım artık. Sayın İnce’yi Türkiye’nin sofrasına bekliyoruz. Buyursun lütfen gelsin” dedi.
KÜRŞAD ZORLU: KARAR KILIÇDAROĞLU LEHİNE KATKI YAPAR
İnce’nin adaylıktan çekilmesiyle ilgili bir yorum da İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’dan geldi. Kararın Kılıçdaroğlu lehine işleyeceğini belirten Zorlu, “Sayın İnce’nin bu kararına tabii saygı duyuyoruz. Biz en baştan bu yana İYİ Parti olarak Sayın İnce’ye karşı bu haksız, maksadını aşan iddia ve söylemlerin karşısında durduk. Siyaset yapma ve cumhurbaşkanı adayı olması kararına da saygı duyduk. Ama bir çağrı da yaptık. Vatanımızın, milletimizin, geleceği için ortak paydada buluşarak bu karanlık tablodan çıkmak adına güçlerimizin birleştirilmesi gerektiğini ortaya koyduk. Sayın İnce’nin kararının bu yönüyle önemli olduğunu düşünüyorum. Bu kadar elbette şu anda pazar günü gerçekleşecek seçimlerde Sayın Kılıçdaroğlu’nun bir adım daha seçimlerde netice alabilmesi yönünde bir katkı yapacağı kanaatindeyim ben” dedi.

 

Muharrem İnce Desteği

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ