Nature And Life

İstifasını canlı yayında duyurdu!

İstifasını canlı yayında duyurdu!
Spread the love

İstifasını canlı yayında duyurdu!

Memleket Partisi lideri ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce hakkında partisinin Hatay’dan milletvekili adayı Hüseyin Ata Kaşgöz tarafından çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı. Partisinden ve milletvekili adaylığından istifasını canlı yayında duyuran Kaşgöz “Bunu söylemek istemezdim ama gençleri uyandırmak lazım” açıklamasıyla dikkat çekti.

Seçimlere günler kala Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilip çekilmeyeceği gündemin merak edilen konuları arasında. Verdiği son mesajlarla adaylığına devam ettiğini vurgulayan İnce’nin partisinden canlı yayında istifa gerçekleşti. Partinin Hatay 2. sıra milletvekili adayı Hüseyin Ata Kaşgöz, İnce’nin adaylığında üstelemesiyle ilgili de ses getirecek açıklamalar yaptı.

“HIRS GÖZÜNÜ KARARTTI! GENÇLERİ BİLE…”

Halk TV’de konuşan Kaşgöz, İnce’yi şu sözlerle eleştirdi:

“Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki eski grup başkanvekili, hırçın, Atatürkçü, dediğini yapan, itimat telkin eden, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2018’deki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce gitmiş, yerine hiç tanımadığımız, tanımakta çok zorlandığımız, kendi ikbali için bizim istikbalimiz, geleceğimiz olan o güzide gençleri dahi ‘Ben dershaneciyim, gençlerin nasıl kandırılacağını iyi bilirim’ diyebilecek hale geldi. Hırs gözünü kararttı. Bunu söylemek istemezdim ama gençleri uyandırmak lazım.

“BUNLAR ÇOK KORKUTUCU”

Cumhurbaşkanı olamayacağını zaten o da biliyor, biz de biliyoruz. Kendisi birisinden intikam alabilmek için, sırf seçimler 2. tura kalsın, eli biraz daha güçlensin… 2. turda ben gereğini yaparım, öyle bir şey yok. Ben 2. turda da Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceğine zerre kadar ihtimal vermiyorum. Bunlar çok korkutucu.

“KILIÇDAROĞLU’NA DUYDUĞU KİN VE NEFRETİ ÖNLEYEMEDİK”

Muharrem İnce ile birebir görüşmelerimizde kendisinin cumhurbaşkanı adayı olmaması gerektiğini, bir bölen olacağımızı, halkın karşısına çıkamayacağımızı söyledim. Bana verdiği cevap: Olmaz, kazanırım. Ama altında yatan sebep, Kemal Kılıçdaroğlu’na duyduğu kin ve nefret. Bunu bir türlü önleyemedik.”

CANLI YAYINDA İSTİFASINI DUYURDU

Kaşgöz canlı yayında ayrıca adaylıktan çekilip partisinden de istifa edeceğini duyurdu.

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce hakkında çıkan kaset iddialarına bir yorum da Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal KIlıçdaroğlu’ndan geldi. Bu operasyoncu pisliklerin Türkiye gündeminden çıkarılması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bu montajlarla uğraşanları çöpe atmamız lazım. Şantajcılara, montajcılara lanet olsun. Hepsi istihbarat örgütlerinin eline düşmüşler, canları cehenneme” dedi.
Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce hakkında sosyal medyada kaset iddiaları dolaşmaya başladı. İnce, söz konusu paylaşımlara ilişkin ateş püskürdü.
İNCE: SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİM
İnce Twitter’dan yaptığı açıklamada, “45 gündür sahte dekontlarla, sahte belgelerle, sahte videolarla iftira atan ve algı operasyonu yapan FETÖ’cülere karşı bu ülkenin gazetecileri neredesiniz? Savcıları neredesiniz? Bu aşağılık teröristlerin kumpaslarından medet umanlar, bunları yayanlar, bunlara inananlar; kumpas davaları döneminde yaşananları hatırlamıyor musunuz? Bu aşağılık teröristlerle ömrümün sonuna kadar mücadele edeceğim.” dedi.

BİR YORUM DA KILIÇDAROĞLU’NDAN
Söz konusu iddialarla ilgili bir yorum Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi. Gazeteci Candaş Tolga Işık, Kılıçdaroğlu görüştüğünü belirterek yaptığı açıklamayı paylaştı.
KILIÇDAROĞLU: ŞANTAJCILARA, MONTAJCILARA LANET OLSUN
Candaş Tolga Işık paylaşımında şunları söyledi: “Az önce CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile konuştum. İlk kez bu kadar sinirli olduğuna tanıklık ediyorum. Muharrem İnce’ye yönelik iddialara, ‘Bu operasyoncu pislikleri Türkiye gündeminden çıkartmalıyız. Bu montajlarla uğraşanları çöpe atmamız lazım. Şantajcılara, montajcılara lanet olsun. Hepsi istihbarat örgütlerinin eline düşmüşler, canları cehenneme’ dedi.”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, kendisi hakkındaki kaset iddialarına yönelik sert açıklamalar yaptı. İnce, “45 gündür sahte dekontlarla, sahte belgelerle, sahte videolarla iftira atan ve algı operasyonu yapan FETÖ’cülere karşı bu ülkenin gazetecileri neredesiniz? Savcıları neredesiniz? Bu aşağılık teröristlerin kumpaslarından medet umanlar, bunları yayanlar, bunlara inananlar; kumpas davaları döneminde yaşananları hatırlamıyor musunuz?” ifadelerini kullandı.
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, sosyal medyada gündeme getirilen kast iddialarına yaptığı paylaşımla adeta ateş püskürdü.
“GAZETECİLER, SAVCILAR NEREDESİNİZ?”
Paylaşımında İnce, şunları söyledi: “45 gündür sahte dekontlarla, sahte belgelerle, sahte videolarla iftira atan ve algı operasyonu yapan FETÖ’cülere karşı bu ülkenin gazetecileri neredesiniz? Savcıları neredesiniz?
“BU AŞAĞILIK TERÖRİSTLERLE SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİM”
Bu aşağılık teröristlerin kumpaslarından medet umanlar, bunları yayanlar, bunlara inananlar; kumpas davaları döneminde yaşananları hatırlamıyor musunuz? Bu aşağılık teröristlerle ömrümün sonuna kadar mücadele edeceğim.”
NE OLDU?
Son zamanlarda sosyal medyada yayınladığı videolarda birçok tanınmış isme yönelik iddialarda bulunan Ali Yeşildağ’ın hedefinde bu kez 14 Mayıs seçimlerinden yarışacak dört adaydan biri olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce vardı.
“BU HALK HER ŞEYİ BİLMELİ”
Yeşildağ, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Bel altı vurmayacaktım demiştim. Ancak şuan her şey mübah. Bu halk her şeyi bilmeli. Yarın saat 12:00’da Muharrem İnce’nin cinsel ilişki kasetinden bir bölüm paylaşacağım. Çocukları bu ekrandan uzak tutun” ifadelerini kullandı.
İNCE: BENİM ABDESTİMDEN ŞÜPHEM YOK
Yeşildağ’ın paylaşımına dakikalar sonra yine Twitter üzerinden yanıt veren İnce, “Elinizde hangi sahte belge, hangi sahte dekont, hangi sahte görüntü varsa; 1 dakika bile beklemeden yayınlayın. Benim abdestimden şüphem yok. Ömrüm sizin ağababalarınızla mücadele etmek ile geçti. Ne FETÖ’ye, ne PKK’ya, ne Hizbullah’a asla boyun eğmedim, eğmem. Hepinizle yargıda hesaplaşacağım” dedi.

 

İstifasını canlı yayında duyurdu!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ