Nature And Life

EMEKLİYE REKOR ZAM*

EMEKLİYE REKOR ZAM*
Spread the love
Emekli maaşları amacıyla hesaplanan güncel zamlarda belirleyici nedenler olan enflasyon ve refah payı değerlerinde güncellemeler devam ediyor. Aldıkları güncellemeler ile eş güdümlü maaş zammı oranlarında tahminleri de güçlendirmeye başlayan eksperler ise emekli maaşına Temmuz ayında rekor bir zam işlenmesini bekliyor.

EMEKLİ MAAŞINA REKOR ZAM Ülkemizde emekli ve memurlar senede 2 kez olacak şekilde biri yılbaşında biri de Temmuz ayında olan maaş zamları alıyorlar. Emekli kişilerin yakından takip ettiği maaş zamları konusu ile ilgili ise son düzlüğe girildi. Emekli maaşına rekor bir zammın kapıda bulunduğu da bilgilere göre meydana konuluyor. Emekli maaşlarına işlenen zamlar hem refah payı hem de kademeli zam sistemine göre hesaplandığı takdirde maaşlarında yüzde 50 oranında bir zam artışı bekleniyor.
EMEKLİ MAAŞINA REFAH PAYI Emekli maaşlarına işlenen zamlar amacıyla bu Temmuz ayında işlenmesi beklenilen bir diğer zam ise refah payı düzenlemesi şeklinde karşımıza çıkıyor. Refah payı yurttaşların yükselen enflasyona karşı alım gücünün ve refah düzeyinin düşmemesi içi atılan bir adım. Temmuz ayında maaşlara eklenen zamlar amacıylade kademeli zam formülü de yer alıyor. Hem refah pay hem de kademeli zammın işlenmesi durumunda güncel emekli maaşı düzeylerinin de yüzde 50 kadar zamlanması bekleniyor.
KADEMELİ ZAM NASIL OLACAK?.. Emekli maaşına gelmesi plan edilen kademeli zam ise alınan güncel emekli maaşlarına göre değişim gösterecek. Emekli maaşı en düşük düzey olan 7 bin 500 ğrk Lirası maaş alan emekli bireyler bu formüle göre yüzde 50 maaş zammı alacaklar. Şimdilik net bir şey olmamakla eş güdümlü gelmesi en muhtemel maaşları kademeli zammın işlenmesi durumunda de 10 bin Türk Lirasının üstüne çıkacak.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ