Nature And Life

Emekli ikramiyelerine büyük zam

Emeklilere Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı arifesinde ödenen 1100 TL’lik bayram ikramiyesine 2023 yılında ne kadar zam yapılacağı en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Ankara kulislerden gelen haberlere göre bayram ikramiyelerine yüzde 280 oranında bir zam düşünülüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekli memurlara 2023 yılının Ocak-Temmuz dönemi için yüzde 30’luk zam yapıldığını duyurmasının ardından en düşük memur maaşı 9 bin 105 liradan 11 bin 848 liraya, en düşük memur emekli aylığı 6 bin 78 liradan 7 bin 901 liraya yükseldi. Ayrıca en düşük emekli maaşı da 3.500 TL’den 5.500 TL’ye yükseldi.
Maaşlara yapılan zam oranının belli olmasından sonra gözler, emeklilere Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı arifesinde ödenen 1100 TL’lik bayram ikramiyesine ne kadar zam yapılacağına çevrildi.

2023 seçimlerinin 14 Mayıs’ta olacağının belli olmasının ardından hükümet, vatandaşın beklentisi olduğu konuları bir an önce gündemden çıkarmak için çalışmalarına son hız devam ediyor. Seçim nedeniyle hareketlenen kulislerden dikkat çeken haberler geliyor.
Kulislerden gelen haberlere göre emeklilere ödenen bayram ikramiyelerinde ciddi bir iyileştirme yapılması düşünülüyor. 1100 lira olan bayram ikramiyesinin 2 bin 500-3 bin lira aralığında bir rakama yükseltilmesi düşünülüyor. 3 bin lira olması durumunda emeklilerin bayram ikramiyesine yüzde 280 zam yapılmış olacak.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ