Nature And Life

Armağan Çağlayan’dan Veda

YouTube’da yaptığı programlarla son dönemde adından sık sık söz ettiren ünlü sunucu ve yapımcı Armağan Çağlayan, 21 Kasım’da sosyal medya hesabından üzücü bir haberi takipçilerine duyurmuştu.

Armağan Çağlayan, şunları dile getirmişti: Yakın zamanda yaptırdığım yıllık sa-ğlık taramasında akciğerimde bir k-itle tespit edildi ve yapılan tetkikler sonucunda bugün k-itlenin yüksek ihtimalle k-nserli olduğu ortaya çıktı.

Çalışmak benim için her zaman olduğu gibi, şimdi de hayatla bağımı sağlayan en önemli motivasyon kaynağı. Bu yüzden o zorunlu arayı fazla uzatmadan işimin başına döneceğim.
Çağlayan’ın lenflerimden parça alınıp biy-opsiye yollanmıştı. Hastalığın lenflerine bulaşmadığı müjdesini veren sununu, 30 Kasım’da ameliyat olmuştu.
Akciğer k-nserine yakalanan Armağan Çağlayan önceki gün doktor kontrolünden geçti.
“Ameliyat oldum, şimdilik ke-moterapi yok” diyen ünlü sunucu, üzücü haberi ise şu sözlerle duyurdu:
ARTIK VEDA ZAMANI

Bu fotoğraflar, dün son kez yaptığımız YouTube çekimlerinden. Siz Şubat Ayı ortasına kadar izleyebilecekseniz, ama biz dün son kez çekim yaptık. Artık YouTube’a veda zamanı…. Doktor işlerinizi azaltın, biraz kendinize zaman ayırın dedi… Bugüne kadar YouTube programlarımıza gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederiz… Bir gün başka mecralarda , başka maceralarda tekrar görüşmek ümidiyle … Her şey için çooook teşekkürler … Minettarız….”

Öte yandan ünlü sunucu ve televizyon yapımcısı Armağan Çağlayan, k-nser tedavisinin ardından geçen haftalarda taburcu olmuştu. Akciğer k-nseri olduğunu geçtiğimiz günlerde duyuran ünlü isim, taburcu olmadan önce basın mensuplarının önüne çıkarak açıklamalarda bulunmuştu. Yaşadığı tedavi sürecini anlatan Armağan Çağlayan, imkanı olan herkesin her yıl check-up yaptırmasını tavsiye etmişti.

“6 AY SONRA GELMİŞ OLSAM BELKİ FARKI BİR SENARYO OLACAKTI”

Açıklamasında erken teşhisin önemine dikkat çeken Armağan Çağlayan, imkanı olan herkesin her yıl check-up yaptırmasını tavsiye etmişti.
Çağlayan, “Aslında sadece check-upa gelmiştim. Bir şikayetim yoktu. Merda hocanın odasına girdiğimde ‘En korktuğum yere geldim’ dedim.
Sonra hocaya filmimi gösterdim ve beni yolladılar. Ardından Merda Hoca geçen mart ayında Edremit’te çektirdiğim filme bakmış.
3 mm olan kitle 16 mm’ye çıktığını görünce geri çağırdı. Sonrası bitmek bilmeyen kanser süreci.
Bu ekonomik zorluklarda insanlara her yıl check-upa gidin demek belki garip olacak ama imkanı olan herkes yaptırsın.
Gerçekten erken teşhis hayat kurtarıyormuş. 6 ay sonra gelmiş olsam belki farkı bir senaryo olacaktı” demişti.

“O-LMEKTEN KO-RKMADIM”

Açıklamasında o-lmekten ko-rkmadığını, a-cı çekmekten k-orktuğuna vurgu yapan Çağlayan, “Hocalarımızın dikkati çok önemliydi. Görecek günümüz, yiyecek ekmeğimiz varmış. Hiç korkmadım ve aklıma o-lmek gelmedi.
Ancak a-cı çekeceğim diye k-orktum. Başkasının başına gelince ‘O-lecek’ diyoruz ama insanın kendi başına gelince öyle olmuyormuş.
Y-oğun bakımda güzel anılarım bile var. Check-upa buraya gelmiştim. Doğru kararın teşhisi koyan ekibe teslim olmak olduğuna karar verdim” sözlerine yer vermişti.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ