Nature And Life

Anket sonuçları

Anket sonuçları
Spread the love

Anket sonuçları

Türkiye 14 Mayıs 2023 Piyasa günü sandık başına gidecek. Ülkenin kaderini belirleyecek seçimde Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı belli olacak. Cumhurbaşkanlığı’nda Kemal Kılıçdaroğlu, Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Sinan Oğan yarışacak. Seçime nerdeyse bir buçuk ay kalırken anket ve incelemeler da sürat kazandı.
Gençlerin oy tercihlerinin neler olacağını ve oylarının seçime nasıl tesir edeceğini kUşak incelemecisi Evrim Kuran, Bupar Araştırma Şirketi Başkanı Erdal Akaltun ve politika bilimci Edgar Şar, Cumhuriyet’ten Şevval Aydoğan’a konuştu. Gençlerin yüzde 80’i… Bupar Araştırma Şirketi Başkanı Erdal Akaltun, oluşturulan yeni incelemenin neticelerini aktardı. Araştırma ülke çapında 3 bin 100 şahıs ile yapıldı. Araştırmalara göre gençlerin yüzde 80’i Cumhur İttifakı dışındaki partilere ve liderlere oy verecek.
‘Yurtdışına gitmek isteyen gençlerin yüzde 80’i vazgeçecek…’ Akaltun , “Eğitim nedeniyle gitmek isteyenler dışında mutsuz oldukları amacıyla yurtdışına gitmek isteyen gençlerin yüzde 80’i iktidarın değişmesi halinde gitmekten vazgeçeceklerini söylüyor” dedi. Akaltun son olarak inceleme neticelerına göre Cumhur İttifakı’nın Meclis’te çoğunluk sağlamasının olası olamayacağını ifade etti.
20 senedir yol açmayan farklılığa yol açacaklar Siyaset bilimci Edgar Şar, AKP iktidarı süresince çoğu kez seçime giden genç seçmenin bu seçimde 20 senedir yol açmadığı farklılığa yol açacağını kaydederek, “Daha önceki seçimlerde ilk kez oy kullanacak seçmen grubunun Türkiye’deki genel oranlarla çok ters düşmediğini gözlemlerdik. İlk defa bu seçimde oy kullanacak gençler arasında CHP ve muhalefet öne işlemiş durumda”

 

Anket sonuçları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ