Nature And Life

ENKAZ ALTINDA KALDI

Depremn vurduğu ller arasında yer alan Dyarbakır’da çöken Sözel Apartmanı enkazı altında kalan Zlan Tgrs olarak tanınmış Ermen asıllı sanatçı
Alınan verlere göre; Depremn vurduğu ller arasında yer alan Dyarbakır’da çöken Sözel Apartmanı enkazı altında kalan Zlan Tgrs olarak tanınmış Ermen asıllı sanatçı Dlek Küçüker’n cansız vücuduna bu sabah saatlernde ulaşıldı. Dyarbakır’ın Yenşehr lçesnde çöken 8 katlı Sözel Apartmanı’nın enkazı altında eşyle eş güdümlü kalan Ermen şarkıcı Zlan Tgrs olarak tanınmış Dlek Küçüker’n bu sabah saatlernde cansız vücuduna ulaşıldı. Dcle Ünverstes Devlet Konservatuar Türk Müzğ Ses Eğtm Bölümü’nden mezun olup müzk öğretmenlğ yapan Küçüker, 10 değşk dl ve lehçelerde kardeşlk şarkıları seslendryordu. Besteler yapan Küçüker, gösterşsz kşlğ ve alçak gönüllüğüyle bölümde sevlen br ses sanatçısıydı. Br devre Dyarbakır Büyükşehr Beledyes korosunda da şeflk yapan Dlek Küçüker’n tyatro sanatçısı eş Çağdaş Çankaya le 9 breyn daha hâlâ aynı bnanın enkazında bulunduğu öğrenld. Sanatçı Küçüker, Dyarbakır’ın Bağlar İlçesndek Yenköy Asr Mezarlığı’nda toprağa verlecek.
2002 senesnde‘Türkye Şarkıları’ projesnde yer alan ve Sezen Aksu le vatan ç-vatandışı turnelerne katılarak kardeşlk şarkılarını seslendren Dlek Küçüker, 2004 senesnde da sanatçı Ferhat Göçer le ‘Anadolu Aryaları’ projesnde yer almış, konserler vermşt. Sanatçı, Kürtçe, Türkçe, Ermence, Süryance, Arapça, Farsça, Rumca ve İbrance seslendrdğ ezgleryle ‘Halkların kardeşlğ’ türküleryle tanınıyordu ve konserler büyük lg görüyordu. Dlek Küçüker son olarak Dyarbakır’da ‘İz-Tarhe İz Bırakan Kadınlar’ sml br resm sergs açmıştı.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ