Nature And Life

Uzmanlar açıkladı; Öksürük şurubundan daha etkili! Şıp diye kesiyor.

Uzmanlar açıkladı; Öksürük şurubundan daha etkili! Şıp diye kesiyor.
Spread the love

Öksürük sorununa karşı doğal çare arayanların işine yarayacak harika bir kür.. En etkili öksürük şurubundan bile daha iyi ve daha sağlıklı

Havalar soğudu ve öksürük şikayetleri artmaya başladı. Öksürüğün en sık nedeni, üst solunum yolu enfeksiyonları olarak bilinir. Ancak dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü öksürük basit bir üst solunum yolu enfeksiyonuna bağlı olabileceği gibi, akciğer kanserinin ilk belirtisi de olabilir.

Bu nedenle uzun süreli öksürük şikayeti olan kişilerin mutlaka bir göğüs hastalıkları uzmanına başvurması doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Bu yüzden evde yapacağınız herhangi bir yöntem öksürük sorununuza çare olmayacaktır. Sizlerle paylaşacağımız bu bitkisel tarif sadece enfeksiyon durumundaki öksürüklerde işe yaramaktadır.

15 günden fazla süren öksürük şikayetiniz varsa mutlaka doktora gitmelisiniz.

KISA SÜRELİ ÖKSÜRÜK İÇİN BİTKİSEL KÜR

Sizleri şiddetli öksürük sorunundan kurtaracak en etkili yöntem aslında çok basittir. Bir kaşık bal ve bir kaşık zencefil tedavi için yeterli olmaktadır.

Öksürük için birebir çare olan ballı zencefil tüketmek iyi bir tedavi yöntemi olmaktadır. Karabiber ve balı karıştırarak da öksürüğünüzden hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

ÖKSÜRÜKTEN KURTARAN ÇAY TARİFİ

Bir bardak kaynar suyun içerisine bir diş sarımsak ve 2 adet tarçın ekleyin. 7 dakika demlendikten sonra bu çayı için. Öksürüğü anında bu çay tarifinin kestiği biliniyor.

Bir başka etkili yöntem daha var.

LİMONLU KARABİBER YÖNTEMİ

Yeni kesilmiş çeyrek limonun üzerine biraz karabiber ve tuz serperek limonu bu şekilde emin. Öksürük sorunundan hızlı bir şekilde kurtulacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ