Nature And Life

Eve Bereket ve Şans Getiren Bitkiler: 8 Farklı Bitki

Eve Bereket ve Şans Getiren Bitkiler: 8 Farklı Bitki
Spread the love
Evinizde yetiştirebileceğiniz bolluk ve bereket getiren bitkiler mi arıyorsunuz? İşte, eve iyi şans, enerji, bereket ve huzur getirdiğine inanılan kolayca yetiştirebileceğiniz 8 bitki:
Eve Bereket ve Şans Getiren Bitkiler: 8 Farklı Bitki

Bitkiler, eve, bahçeye ve bulunduğu ortama şıklık katar. Özellikle evde kendi çiçeklerinizi yetiştirmeyi seviyorsanız, sizler için bazı önerilerimiz var. Eve bereket, şans ve iyi enerji getirildiğine inanılan bu bitkileri, evinizin içine veya balkonunuza konumlandırabilirsiniz. Hatta yalnızca evinize değil, çalıştığınız ofise de götürebilirsiniz. İşte, eve bereket katan 8 bitki:

sukulent

  1. Sukulent

Sukulent cinslerinden biri olan crassula’nın anavatanı Kuzey Afrika’dır. Finansal enerjiyi artırdığına inanılan bu bitkinin yeşil yaprakları büyümeyi sembolize eder. Özellikle yeni ev ve yeni işler için en çok tercih edilen hediyelerden biridir. Feng Shui’ye göre evin doğu tarafına konulması halinde aile huzuru ve sağlık konularını destekler. Kuzeydoğusuna konduğunda servet ve şans, batıya konduğunda yaratıcılık ve çocuklara şans getireceğine inanılır.

aloe vera

  1. Aloe Vera

Sukulent cinsinden olan aleo veranın iyi şans ve pozitif enerji yaydığına inanılır. Yapraklarındaki jelin iyileştirici etkisi vardır. 5 derecenin altını tolere edemez. Bu yüzden kış aylarında evin içinde bakılması gerekir. Afrika’da aloe vera bitkisinin yaprakları, şans getirmesi için kapı girişlerine asılır.

Bakınız; Aloe vera bakımı nasıl yapılır?

orkide

  1. Orkide

Şık görünümü ile bulunduğu ortamı renklendiren orkidenin sevgi ve aşkta iyi şans getireceğine inanılır. Evdeki enerji akışını düzenler. Feng Shui’ye göre mevcut ilişkileri güçlendirirken doğru insanları hayatınıza çekmeye yardım eder.

Bakınız; Orkide bakımı nasıl yapılır?

şans bambusu

  1. Şans Bambusu

Şans bambusu, isminden anlaşıldığı gibi bolluk ve bereketin sembolüdür. Cam vazoda suyun içerisinde yetiştirilir. Doğrudan güneş ışığını sevmez. Suyunu 15 günde bir değiştirmeniz ve vazoyu yıkamanız gerekir. Canlılığı ve yaşam enerjisini etkilediğine inanılır.

biberiye

  1. Biberiye

Mis gibi kokusuyla evi toksinlerden arındıran biberiye, evdeki enerjiyi artırır. Aydınlık bir yere konumlandırılmalıdır. Toprağı kurumadan, haftada 1-2 kez sulamanız gerekir. Elde ettiğiniz biberiyeleri yemeklerde de kullanabilirsiniz.

yasemin

  1. Yasemin

Mayıs’tan Ekim’e kadar çiçek açan yasemin çiçeği, güzel kokusuyla pozitif enerjiyi artırır. Stresi azaltır. Aile içindeki ilişkilerin kuvvetlenmesine yardımcı olduğuna inanılır.

 

barış çiçeği

  1. Barış Çiçeği

Havayı temizleyen bitkilerden biri olan Barış çiçeği, yarı gölge alanları sever. Sakin ve dingin bir uyku uyumanıza yardımcı olabilir. Manevi ve fiziksel olarak iyi enerjiyi artırır.

kılıç bitkisi

  1. Kılıç Bitkisi

Toksinleri absorbe eden ve havayı temizleyen Kılıç bitkisi, ortama oksijen yayar. Asya’da bu bitkiyi evde yetiştirmenin bereket, güzellik ve sağlık sağlayacağına inanılır. Bu yüzden ev girişinde konumlandırılır. Bakımı kolaydır, aşırı su sevmediği için 3 haftada bir sulama yapılabilir. Özellikle ev veya araba almak isteyen kişiler, kılıç bitkisini ekerken dileklerini diler. Eğer kılıç çiçeğinin boyu 1 metreye ulaşırsa dileğin gerçekleşeceğine inanılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ