Nature And Life

Sadece 7 günde safra kesesi taşı düşüren doğal yöntem

Sadece 7 günde safra kesesi taşı düşüren doğal yöntem
Spread the love

Sadece 7 günde safra kesesi taşı düşüren doğal metot
Safra kesesi taşı, karaciğerin altında hafifçe armut biçimli bir organ olan safra kesesinde oluşan kolesterol ve tuzlardan doğar. Safra kesesi taşı neden oluşur? Safra kesesi taşının belirtileri nelerdir? Safra kesesi taşı naturel yollarla nasıl düşürülür? Detaylar yazımızda.

 

Siz de 50 yaşın üzerindeyseniz, sizde de bir veya daha fazla safra kesesi taşı olma ihtimali yüksektir. Vakaların çoğunda olduğu şeklinde, bu safra taşları bariz semptomlarla gelmez, onlar hakkındaki hiç bir şey bilmiyorsunuzdur. Ancak birikerek bazen safra kesesini tıkayabilir ve dayanılmaz ağrılara neden olabilirler!

Safra kesesi karnın sağ üst bölümünde yer alır, karaciğer alt yanındaki minik bir organdır. Safra sindirime destek olan yeşil-sarı bir sıvıdır, bu sıvıyı da safra kesesi depolar. Genellikle safra taşı, safrada çok fazla kolesterol biriktiğinde oluşur. Safra kesesinin emareleri, sebepleri ve safra taşından kurtulmanın naturel yolunu gelin yakından inceleyelim.

 

Safra Kesesi Taşı Neden Oluşur?

Safra kesesi taşlarının büyük bir çoğunluğu kolesterolden oluşur. Karaciğer safranın çözebileceğinden daha fazla kolestrol ürettiğinde safrada sert taşlar oluşmaya başlar.

Diğer bir neden ise karaciğerin çok fazla biliburin üretilmesidir. Bilirubin karaciğer eski kan hücrelerini yok ettiğinde ortaya çıkan bir kimyasaldır. Safra keseniz fazla bilirubini parçalayamadığında safra kesesi taşına niçin olur.

Safra kesesinin sağlıklı olması için içinde safranın belirli aralıklarla boşalması gerekir. Eğer boşalmazsa safra aşırı konsantre hale gelir ve taş oluşumuna sebep olur.

Safra Kesesi Taşı Belirtileri Nelerdir?
Safra taşları üst karnın sağ bölgesinde ağrıya sebep olabilir. Örneğin kızarmış yiyecekler benzer biçimde yağ oranı yüksek yemekleri yediğinizde safra kesesi ağrısı çekmeye başlayabilirsiniz. Ağrı çoğu zaman birkaç saatten fazla sürmez.

Herhangi bir semptom göstermeden de safra taşlarıyla yaşayabilirsiniz, sadece safra kesesini tıkamaya başlarlarsa ağrıya ve mide bulantısına niçin olur ve ölümcül riski vardır. Ayrıca safra kesesi taşları safra kesesinden ve karaciğerden safra akışını durdurabilirler ve bu da sarılığa niçin olabilir.

Safra kesesi taşının diğer belirtileri şunlardır:
Mide bulantısı

Kusma

Koyu İdrar

Karın ağrısı

Geğirme

İshal

Hazımsızlık

Safra Taşı Oluşumunu Tetikleyen Faktörler Neler?

Safra taşları için bazı risk faktörleri beslenme alışkanlığı ile ilgiliyken, diğer faktörler test edilebilir değildir. Kontrol edilemeyen risk faktörleri yaş, ırk, cinsiyet ve aile geçmişi şeklinde şeylerdir.

Yaşam tarzı risk faktörleri;
Sadece 7 günde safra kesesi taşı düşüren doğal metot

Safra kesesi taşı, karaciğerin altında hafif armut biçimli bir organ olan safra kesesinde oluşan kolesterol ve tuzlardan kaynaklanır. Safra kesesi taşı niçin oluşur? Safra kesesi taşının belirtileri nedir? Safra kesesi taşı organik yollarla nasıl düşürülür? Detaylar yazımızda.

Çiğdem Artun Çiğdem Artun

Siz de 50 yaşın üzerindeyseniz, sizde de bir yada daha çok safra kesesi taşı olma ihtimali yüksektir. Vakaların çoğunda olduğu gibi, bu safra taşları belirgin semptomlarla gelmez, onlar hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuzdur. Ancak birikerek zaman zaman safra kesesini tıkayabilir ve dayanılmaz ağrılara niçin olabilirler!

Safra kesesi karnın sağ üst bölümünde yer alır, karaciğer alt tarafındaki küçük bir organdır. Safra sindirime yardımcı olan yeşil-sarı bir sıvıdır, bu sıvıyı da safra kesesi depolar. Genellikle safra taşı, safrada oldukça fazla kolesterol biriktiğinde oluşur. Safra kesesinin belirtileri, sebepleri ve safra taşından kurtulmanın doğal yolunu gelin yakından inceleyelim.

Safra Kesesi Taşı Neden Oluşur?
Safra kesesi taşlarının büyük bir çoğunluğu kolesterolden oluşur. Karaciğer safranın çözebileceğinden daha çok kolestrol ürettiğinde safrada sert taşlar oluşmaya başlar.

Diğer bir neden ise karaciğerin oldukça fazla biliburin üretilmesidir. Bilirubin karaciğer eski kan hücrelerini yok ettiğinde ortaya çıkan bir kimyasaldır. Safra keseniz fazla bilirubini parçalayamadığında safra kesesi taşına niçin olur.

Safra kesesinin sağlıklı olması için içinde safranın muayyen aralıklarla boşalması icap eder. Eğer boşalmazsa safra aşırı konsantre hale gelir ve taş oluşumuna sebep olur.

Safra Kesesi Taşı Belirtileri Nelerdir?
Safra taşları üst karnın sağ bölgesinde ağrıya sebep olabilir. Örneğin kızarmış yiyecekler gibi yağ oranı yüksek yiyecekleri yediğinizde safra kesesi ağrısı çekmeye başlayabilirsiniz. Ağrı çoğu zaman birkaç saatten fazla sürmez.

Herhangi bir semptom göstermeden de safra taşlarıyla yaşayabilirsiniz, sadece safra kesesini tıkamaya başlarlarsa ağrıya ve mide bulantısına neden olur ve ölümcül riski vardır. Ayrıca safra kesesi taşları safra kesesinden ve karaciğerden safra akışını durdurabilirler ve bu da sarılığa neden olabilir.

Safra kesesi taşının öteki emareleri şunlardır:
Mide bulantısı

Kusma

Koyu İdrar

Karın ağrısı

Geğirme

İshal

Hazımsızlık

Safra Taşı Oluşumunu Tetikleyen Faktörler Neler?

Safra taşları için bazı risk faktörleri beslenme alışkanlığı ile ilgiliyken, öteki faktörler test edilebilir değildir. Kontrol edilemeyen risk faktörleri yaş, ırk, cinsiyet ve aile geçmişi benzer biçimde şeylerdir.

Yaşam seçimi risk faktörleri;
Obezite ile yaşamak

Yağ yada kolesterol açısından yüksek ve lif açısından düşük bir beslenme seçimi

Hızlı kilo kaybı yaşamak

Tip 2 diyabetle yaşamak

Genetik risk faktörleri;
Kadın olarak doğmak

Kızılderili veya Meksika kökenli olmak

Ailede safra taşı öyküsü olması

60 yaşlarında veya daha büyük olmak

Tıbbi risk faktörleri;
Sirozla yaşamak

Hamilelik

Kolesterolü düşürmek için kullanılan birtakım ilaçlar

Yüksek östrojen içeriğine sahip ilaçlar almak (doğum kontrol hapları şeklinde)

Bazı ilaçlar safra taşı riskinizi artırabilir ama, doktorunuzla konuşmadan ve onayını almadan ilaçlarınızı almayı mutlaka bırakmayın.

BİR HAFTADA SAFRA KESESİ TAŞINI DÜŞÜREN DOĞAL YÖNTEM
Çinli tabip Dr. Lai Chiu Nan, safra taşlarını basit, hızlı ve kalıcı olarak düşürmek için mükemmel bir organik tanım buldu ve hepsinden önemlisi, bu müessir çözüm harika sonuçlar veriyor. Bu nedenle, safra taşlarınız bulunduğunu düşünüyorsanız, Dr. Lai bu tarz şeyleri düşürmek için aşağıdaki yöntemi öneriyor.

İlk 5 Gün
Tedavinin ilk 5 günü için her gün dört bardak elma suyu için veya 4-5 adet elma yiyin. Elma suyu safra taşlarını yumuşatır. Bu beş gün boyunca öğünlerinize rutin bir halde devam edin.

Sonraki 2 Gün
Altıncı gün öğle yemeği yemeyin. Altıncı gün saat 18:00’de bir bardak ılık su ile bir çay kaşığı epsom tuzunu (magnezyum sülfat) karıştırıp için. İki saat sonrasında aynı karışımı yine için. Magnezyum sülfat safra eksikliğini giderir. Karışımı ikinci kez içtikten iki saat sonrasında ise yarım bardak zeytinyağı ile yarım bardak taze sıkılmış limon suyunu iyice karıştırın ve için. Yağ taşları yağlar ve kanallardan geçmelerini kolaylaştırır.

7. Ve Son Gün
Yedinci gün dışkınızda yeşil taşlar görmüş olacaksınız. Safra taşı belirtileriniz olmasa bile bu organik tedaviyi uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ