Nature And Life

Evinizde çok fazla karınca varsa, tamamen yok etmek için bu numaraları deneyin!

Evinizde çok fazla karınca varsa, tamamen yok etmek için bu numaraları deneyin!
Spread the love

Evinizde çok fazla karınca varsa, tamamen yok etmek için bu numaraları deneyin!
Artık endişelenmeyin ve bu teknikle kurtulun
Yazın gelmesiyle beraber dışarısı iyice güzelleşmeye başlar, güneş parıldarken dışarıda olmak daha eğlenceli bir hal alır.

Sevdiğimiz bir vakit olmasına karşın bu durumun her şeyde olduğu benzer biçimde minik bir fena yanı vardır; bu durumda bir anda ortaya çıkmış gibi gözüken her türlü böceğin ortaya çıkmasıdır. Özellikle keyif yapmak isterken karıncalar can sıkmaktadır.

 

En rahatsız edici şeylerden biri mutfaktayken ansızın masanın, meyvelerin, duvarların veya zeminin üzerinde sürünen tüm bir karınca kolonisi görmektir. Ayrıca evet, bu küçük yaratıklar asla fakat asla hijyenik değiller ve her yere fazlaca çabuk yayılmayı başarıyorlar.

Elbette, çeşitli pestisitleri test etmeyi ve onları ortadan kaldırmayı seçebilirsiniz, sadece mutfağı bir kimyasal dalgasına maruz bırakmak ideal bir çözüm değildir.

Özellikle evde evcil hayvan varsa. Neyse ki, herhangi bir böcek ilacına yada bunun şeklinde bir şeye ihtiyacınız olmadan, ev yapımı tekniklerle bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Normalde çöpün kokusu, birikmiş çok şey olduğunda ilk algılanan kokudur. Yardımcı olabilecek şeyse ara sıra çöp tenekesine biraz karbonat koymaktır.

Her ne kadar devamlı anımsamak zorunda olmadığınız bir seçenek istiyorsanız, biraz pamuk en iyi araçtır. Bir pamuk parçasını uçucu yağla kaplayın ve çöpü dercetmek için torbayı koymadan önce kovanın dibinde bırakın.

Yine de, karıncaların evinizi işgal etmesini önleme konusunda başarı göstermiş olamadıysanız, onları yok etmek için bu önerileri izleyin!

Tarçın
Bu küçük hayvanlar, inanılmaz kokularıyla dikkat çekiyor ve tarçın kokusu tam olarak onların favorisi değil. Sadece bir bardak suya bir çay kaşığı tarçın hasım ekleyin.

Karışımın bir kısmını bir parça pamukla karıncaların normalde gezdiği bölgelere birazcık yayın. Karıncalar yok olana kadar işlemi tekrar edin.

Ayrıca küçük tarçın tüplerini girişlere veya pencerelerin yanına koyabilir veya karışımı bir sprey şişeye döküp görünce üstlerine püskürtebilirsiniz.

Sirke
Sirke, karıncalar için de tatsızdır. Ayrıca oldukca ucuz ve iyi bir seçenek olduğundan kullanışlıdır. Önceki karışımda da önerdiğimiz gibi, bir sprey şişesi alın ve aynı oranda su ve sirke ile doldurun.

Az oranda limon ilave edin, sallayın ve bütün yollara biraz püskürtün. Tamamen kurtulana kadar her gün birazcık püskürtün.

Boraks
Boraks, pestisitlerin büyük bir bölümünde kullanılmaktadır. Toz halinde veya renksiz kristal tuz olarak satın alabilirsiniz.

Bazı süpermarketlerde ve ayrıca eczanelerde de satılmaktadır. Bu karışım için öok fazla malzemeye ihtiyacınız yok; bir bardak ılık suya iki yemek kaşığı boraks ve yarım bardak şeker ilave edin ve birazcık pamuk alın.

Karışımı emmesi için birkaç parça pamuk kullanın ve bu tarz şeyleri karıncaların en işlek yerlerine yada girişlerin ve kapı çerçevelerinin yakınına yerleştirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ