Nature And Life

Ayağa Yapılan Bu Tekniği Bildiğinizde Mışıl Mışıl Yatmak İçin Her Gece Yapacaksınız

Ayağa Yapılan Bu Tekniği Bildiğinizde Mışıl Mışıl Yatmak İçin Her Gece Yapacaksınız
Spread the love

Ayaklarımızda birçok sinir bulunur ve bu sinirler vücudumuzdaki birçok ağrıyı tetikler. Ayak bölgesindeki sinirlerin masajla uyarılmasının ağrıları hafifletip gevşetmesinin haricinde birçok faydası da var. Gelin bir bir birlikte inceleyelim…”
Uzak şark antik terapi yöntemlerinde, tüm organların ayakta belli noktalarda karşılığı olduğu söylenir. Bu noktalara yapılan masajla bağlantılı bölgenin sinirsel rehavet yaşayacağı belirtilir. Bu yönteme de refleksoloji denir. Refleksolojinin amacı vücutta sıkışan olumsuz enerjinin bu noktalara uygulanacak masaj ile vücuttan atılmasını sağlamaktır. Ayak masajı ile bu sayede hem negatif enerjiden bununla beraber ağrılardan kurtulabiliriz.

BAŞ AĞRISINI GİDERİR

Baş ağrısından kurtulmanın etken ve kısa yolu ayak masajıdır. İki ayak parmağındaki eklem noktalarına sıkıca bastırın ve masaj yapın. Başparmağınız ile işaret parmağı arasındaki alanı da dairesel hareketle ovun. Büyük ayak parmağınızın içerisindeki alanı bastırarak birkaç kez sıkın ve serbest bırakın.

REGL AĞRILARINI HAFİFLETİR

10 dakikalık bir ayak masajı, regl öncesi oluşan sendrom ve gerginliğe iyi gelir. Ayak tabanının iç kısmındaki bölgeye masaj yapabilirsiniz. Hem gerginliğinizi bununla beraber regl ağrınızı hafifletir.

Ayak masajının faydaları;

Kasları gevşetir.

Kan akışını hızlandırır.

Ter salgısını artırır.

Depresyon ve anksiyete belirtileri hafifletir.

Odaklanmayı güçlendirir.

Vücut sağlığını destek sunar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ