Nature And Life

Saracoglu Zeytinyağı İncir Kürü Faydaları

Saracoglu Zeytinyağı İncir Kürü Faydaları
Spread the love

Merhaba sevgili okurlarım. İnsanoğlunun var olduğu çağlardan günümüze kadar çeşitli hastalıklar ortaya çıkmıştır. Çıkan bu hastalıkların eskiden tıp dünyasının günümüzdeki kadar gelişememiş olmasından ötürü hastalıklara çözümler ve tedaviler organik bitkilerden hazırlanmaktaydı. Çıkan hastalıklar için tıp dünyası sürekli büyüme göstermiş ve günümğzde hemen hemen dermanı olmayan rahatsızlık kalmamıştır.

Tıp dünyasının gelişmelerinden bahsederken tarihte ‘tıbbın babası’ olarak bilinen ve hatırlanan İbn-i Sina’nın yararları çoktur. Tıp dünyasının şimdiki kullandığı ve birçok hastalığın tedavisi için İbn-i Sina’nın geliştirmiş olduğu metotlardır. Bunlardan biri de o yıllardan günümüze kadar gelmiş olan mucizevi bir karışımdır. Çok rahat olan sadece tesir alanı fazlaca geniştir. Dilerseniz olağanüstü karışımın detaylarına bakalım.

X
İbn-i Sina’nın Her Derde Deva Mucizevi Karışımı:

Malzemeler:

1 lt zeytinyağı
250 gr kuru incir
Hazırlanışı:

Orta büyüklükte olan incirleri alın yıkayın ve kuşbaşı benzer biçimde doğrayın. İncirleri 1 litre zeytinyağı koyduğunuz kavanozun içerisine kuru incirleri atın ve kavanozun kapağını kapatın. 5 gün süresince karanlık bir odada kavanozu muhafaza edin . 5 günün sonunda sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere tüketin.

Karışımın Faydaları :

Sindirim sistemine katkı sağlar:

Yoğun bir iş temposuna sahipseniz şayet gün içinde sıhhatli beslenmek pek mümkün değil. Ayrıca yiyecek yemek artık daha kolay olduğundan genelde fast food seçimi yiyeceklere yönelmekteyiz. Bu yüzden gün içerisinde almamız gereken lif miktarı alınamıyor. Bu vaziyet ise kabızlığa niçin olmaktadır. Kuru incir ve zeytinyağı hazım sisteminize katkı sağlayarak bağırsak hareketliliğini daha iyi arttırır.

Bağışıklığı kuvvetlendirir:

Mevsimler arası geçişlerde hastalanma olasılığımız daha artmaktadır. Eğer bağışıklık sisteminiz güçlü değilse hastalığa yakalanma olasılığınız maalesef düşük oluyor. Güçlü antioksidan kaynağı olan kuru incir düzenli şekilde tüketildiği vakit bağışıklık sisteminizi güçlendirmektedir.

Kemik sağlığına iyi gelir:

2 adet kadar kuru incirde 1 bardak sütteki kadar kalsiyum bulunmaktadır. Kuru incirde süt şeklinde kalsiyum ve magnezyum açısından güçlüdür.

Kansere iyi gelir:

Son zamanlarda bilhassa meme kanseri hastalığı artış göstermiştir. Yapılan bilimsel çalışmalarda menopoz sonrası kadınlar lif içinde ne olduğu bakımından yüksek meyveler tükettiği vakit kansere yakalanma olasılığının düşük olduğu bulunmuştur. Bu yüzden genç ve orta yaşlı hanımefendilerin günlük minimum 1 en çok 3 tane kuru incir tüketmesi meme kanseri riskini azaltmaktadır.

Dikkat !!

Şeker içinde ne olduğu yüksek olan kuru inciri bilhassa diyabet ve şeker hastalarının tüketmeden doktora danışmalarında yarar vardır. Ayrıca kan şekerini ani yükselttiğinden dolayı günlük tüketiminde aşırıya kaçılmamalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ