Nature And Life

Saracoglu Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Saracoglu Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir?
Spread the love

Kan Şekerinizin Yüksek Olduğunu Gösteren İşaretler

Merhaba sevgili okurlarım. Her adamın bedeninde belirli oranlarda şeker bulunur. Şekeri fazladan olarak kullanmasanız bile tükettiğiniz her gıdada şeker bulunmaktadır. Ancak bu şeker payı fazlalaştığında muhtelif hastalıklar ortaya çıkar. Bunlardan şeker hastalığı olarak bilinen diyabet 1 ve diyabet 2 ‘dir. Diyabet 1 yada 2 olduğunu belirlemenin yolu ise, hastaneye gidip kontrol yaptırmaktır. Kan şekerinizin yüksek bulunduğunu gösteren emareler nedir? Yazının detaylarına bakalım.

Kan Şekerinizin Yüksek Olduğunu Gösteren Belirtiler Nelerdir?

Yüksek kan şekeri diyabet olduğunun göstergesi olsa da birtakım durumlarda yüksek kan şekeri diyabet anlamına gelmez. En doğru kararı doktora gidip kontrol etmek lazım. Ancak bu emareler var ise dikkat edip çabuk etmenizi öneri ediyoruz.

1: Ağız kuruluğu:

Yeterli miktarda su içtiğinizi düşünüyorsanız buna rağmen ağzınızın kuruyorsa kan şekeriniz test etmekte fayda var. Yüksek kan şekeri dudaklarda ve boğazda kuruluk hissi verir. Ağız kuruluğu yaşamanıza karşın geceleri şayet sık sık wcye çıkıyorsanız da kan şekeriniz yüksek olabilir.

2: Yorgun sezmek:

Gün içinde rutin işlerinizi yaparken dahi oldukça yorgun ve halsiz olduğunuzu hissediyorsanız kan şekeriniz yüksek olabilir. Yüksek kan şekeri kişide fazla bitkinlik ve halsizlik hhissettirmektedir.

3: Sürekli açlık:

Yemek yediğinizin üzerinden çok fazla vakit geçmemesine rağmen el ve ayaklarda titreme meydana gelebilir. Sık sık yiyecek yeme ihtiyacını hissediyorsanız kan şekerini test etmelisiniz.

4: Net görmeme:

Göz sorunu yaşamıyorsanız eğer kan şekerinin yüksek olduğu durumlarda da bulanık görme olabilmektedir. Kan şekeri konsantrsayon bozukluğuna da sebep olmaktadır.

Bunlar dışında da mide sorunları ve yaraların iyileşmesinde gecikmeler yaşıyorsanız kan şekerinin yüksek bulunduğunun göstergesidir. Doktorunuza en yakın zamanda başvurmanızda fayda var.

5: Sürekli Su İçme isteği

Su içmek hiçbir vakit zararlı değildir ancak bazı durumlarda şeker hastalığı belirtileri olabilir. Bu yüzden fazlaca su içme isteğiniz oluyor ise kan şekerinizi kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu emareleri dikkate alarak erken tedbir almanız niteliğinde hastalığa yakalanmadan kurtulabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ