Nature And Life

Salı Günü Başlıyor

Salı Günü Başlıyor
Spread the love

Yapılan Son dakika açıklamasına istinaden salı günü evden çıkmadan bu haberi okuyarak tedbir almayı unutmayınız aksi takdirde zor bir gün geçirebilirsiniz. Yayınlanan açıkmalara istinaden salı günü çok güçlü geliyor ve bir çok bölgeyi etkileri altına alıcak
Ayrıntılar Haberin Detayında Haberin Devamını Okumak İçin Görsele Dokunun

Meteoroloji’den 13 İl suretiyle sarı kodlu uyarı. Plan yapanlar dikkat. Sağanak geliyor Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), 13 İl suretiyle sarı kod yayınlayarak gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere göre, Bugün yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, İstanbul’un Anadolu yakası, Kocaeli çevreleri, Sakarya’nın kuzeyi, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz Bölgesi (Bolu hariç), Doğu Anadolu (Hakkari hariç), Osmaniye, Kahramanmaraş ve Adıyaman çevreleri ile Doğu Akdeniz’in doğu Toroslar mevkii, Adana’nın kuzey çevreleri ve Hatay’ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği ön görü ediliyor. Yağışların Ordu, Kars ve Ardahan çevreleri ile Samsun’un doğu, Erzurum’un kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının; İç Anadolu’nun doğusunda üç ila beş derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, genellikle mevsim normallerinin altında seyredeceği ön görü ediliyor.

Rüzgarın; Doğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/sa) olarak esmesi öngörülüyor. Öte yandan kuvvetli yel beklenen Ağrı, Bitlis, Erzurum, Hakkari, Kars, Muş, Van, Ardahan ve Iğdır ile kuvvetli yağış beklenen Artvin, Giresun, Rize ve Trabzon İçin ‘sarı’ kodlu uyarıda bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü sosyal platform hesabından ise “Yağışların; Doğu Karadeniz, Ordu, Kars ile Ardahan çevresinde ile Samsun’un doğu, Erzurum’un kuzey taraflarında bölge olarak kuvvetli gelmesi beklendiğinden doğabilecek olumsuz şartlara dair (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli yel vb.) dikkat!” uyarısı geldi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ