Nature And Life

Sevilen Sanatçının En Son Hali Çok Üzdü

Sevilen Sanatçının En Son Hali Çok Üzdü
Spread the love

Hamdi Alkan’ın paylaşımı ile tekrar gündem olan Billur Kalkavan, akciğer kanser tedavisi ile mücadele ediyordu. Ünlü oyuncu hakkında kötü haber geldi. Sevenleri gözyaşlarına b-ğuldu.

Ünlü oyuncu sosyal medya hesabından “Kemoterapi iyi gidiyor ama bir de zatürre oldum, hastanede tatsız anlar yaşadım. Ciğerimden sular filan alındı… Lütfen bana sitem etmeyin size dönüş yapmadım diye olur mu?” sözleriyle video yayınladı. Ünlü oyuncu “Biliyorum epeydir paylaşım yapmadım. Herkes arıyor soruyor. Ama cevap verecek halim olmadı. Bayağı tatsız şeyler yaşadım. O yüzden hiç enerjim olmadı güzel paylaşımlar yapacak. Ama merak etmeyin tedavilerim çok güzel ilerliyor. Sadece nefes almakta biraz zorlanıyorum. Ciğerimden su boşaltıldı. Tedavilerim, kemoterapi güzel gidiyor.” dedi.

Billur Kalkavan oldukça zengin olan armatör nazım Kalkavan’ın kızıdır. Bir erkek kardeşi vardır. Ailesi tarafından daha ortaokulda ingilizce dilini öğrensin diye amerika’ya gönderilmiştir. Lise eğitimini ise Amerika’da girdiği sınavlarla bitirmiştir. Üniversite eğitimini tamamlamadan iş hayatına atılan Billur Kalkavan 16 yaşında ilk iş deneyimi olan Mudo’da işe girdi ve daha sonra Ömer Çavuşoğlu, Ahmet Kozanoğlu şirketlerinde işe girmeyi başarmıştır.

Babasının iş dünyasında tanınan bir armatör olması da bu işlere girmesine vesile olmuştur. Daha 18 yaşındayken ünlü gazeteci Güneri Civaoğlu’nun sekreteri olarak güneş gazetesinde çalışmaya başlamıştır. Ünlü oyuncu Billur Kalkavan bir süredir akciğer kanseriyle mücadele ediyordu. Ünlü oyuncunun sağlık durumu merak konusu olmuştu. Son durumu hakkında detaylı bilgi geldi.

Oyunculuğa daha çocuk yaşlardayken başlamış olup, ilk filmi 1969 tarihinde ayrı dünyalar adlı dizide Yeşilçam’da kötü adam olarak bilinen Erol Taş’ın kaçırdığı küçük kız rolünde oynamıştır. Billur Kalkavan 1980 itibariyle tiyatroya ağırlık vermiş çeşitli oyunlarda sahne almıştır.
Ünlü yönetmen Hamdi Alkan, Kalkavan’ı ziyaret ederek son halini paylaştı. Alkan şu ifadeleri kullandı, “Billur Kalkavan’a acil şifalar diliyorum. Güzel yüreğin ve enerjin bu hastalığı yenecektir Billur’cuğum. Daima yanındayım”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ