Nature And Life

Birçok Hastalığın Şifası ‘Şalgam Suyunda’

Birçok Hastalığın Şifası ‘Şalgam Suyunda’
Spread the love

Bunu Okuduktan Sonra Yumurtalarınızı Bir Daha Buzdolabına Koymayacaksınız!

Bunu Okuduktan Sonra Yumurtalarınızı Bir Daha Buzdolabına Koymayacaksınız!

Araştırmalar, birçok insanın yumurtayı buzdolabında sakladığını gösterdi. Buna çok şaşırdık.

 

Neyse ki sonunda buna bir cevabımız var: Yumurta buzdolabında saklanmamalı! Yumurtalarınızı buzdolabında mı saklıyorsunuz? O halde artık saklamayın!

Neden mi? İşte bu yüzden!

Yumurta buzdolabına giremez!

Yumurta, iyi bir protein ve kalsiyum kaynağıdır. Birçok insanın kahvaltıda en büyük favorisidir. Bu da yumurtayı dünyanın en çok tüketilen hayvansal ürünlerinden biri yapar.

Sık sık yumurta yiyor musunuz? O halde bu yazı sizin için çok önemli. Görünüşe göre pek çok insan yumurtaları buzdolabında saklıyor ve gitgide daha çok kişi bunu yapma eğilimi gösteriyor. Fakat bunun birtakım olumsuz sonuçları olabilir.

Buzdolabında saklanmayan yumurtaların çürüme olasılığı daha düşüktür!

Öncelikle yumurta çürümez. Yumurtayı oda sıcaklığında sakladığınızda çürüme süreci buzdolabındakinden çok daha yavaş olur. Ayrıca bazı yumurtalar aşırı düşük sıcaklıklarda saklandıktan sonra buzdolabından çıkarıldığında ekşime eğilimi gösterir.

Sonuç olarak yumurtalarınız daha az lezzetli olacak olsa da herhangi bir sağlık sorunu yaşamazsınız.

Kabuktaki bakteri oluşumunu azaltın!

Düşük sıcaklıklarda saklanan yumurtalar, oda sıcaklığına getirildiğinde yoğunlaşma eğilimi gösterir. Bu, yumurtanın kabuğundaki bakterilerin çoğalmasına zemin hazırlayarak yumurtanın kirlenmesine sebep olur.

Bu da yumurtalarınızı çeşitli bakteriler için üreme alanı haline getirir. Özellikle dikkat etmeniz gereken yaygın bir bakteri var.

Hangi bakteri olduğunu ve bu bakterinin oluşmasını engellemek için neler yapabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin

Salmonella vücudunuzda nasıl etki gösterir?

Salmonella enfeksiyonu olan çoğu insanda ishal, ateş ve karın krampları baş gösterir. Belirtiler genellikle enfekte olduktan altı saat ila altı gün sonra başlar ve dört ila yedi gün sürer.

Bir yumurtaya bakarak salmonella olup olmadığını anlayamazsınız. Bakteriler yumurtanın içinde veya kabuğunda olabilir.

Salmonella’nın vücut üzerindeki etkileri oldukça şiddetlidir. Ne yazık ki bu bakteriler günümüzde birçok yumurta severe bulaşıyor!

Bir sonrakinde yumurtalarınızda Salmonella’yı nasıl önleyeceğinizi açıklıyoruz!

Salmonella’dan kaçınma yöntemi!

Salmonella’nın buzdolabından çıkardığınız yumurtalar yoluyla evinize girmesini önlemek için aşağıdaki noktalara dikkat edin.

Kırık veya kirli yumurtaları atın.

Pastorize yumurta ve yumurta ürünlerini satın almayı ve kullanmayı tercih edin; bunları her yerde bulabilirsiniz.

Yumurtaları hem sarısı hem beyazı sertleşene kadar kaynatın. Yumurta içeren yemekler 71°C veya daha yüksek bir iç sıcaklıkta pişirilmelidir.

Hollandaise sosu, Sezar salatası sosu ve tiramisu gibi çiğ veya az pişmiş yumurta içeren yiyeceklerin yalnızca pastorize yumurta ile hazırlandığından emin olun.

Buzdolabına girmeyen yumurtaların mutfakta daha işlevsel olduğunu biliyor muydunuz?

Buzdolabında saklanmamış yumurtalarda çok daha fazlasını yapabilirsiniz!

Tüm pişirme tarifleri, buzdolabında saklanan yumurtalardan ziyade daha iyi çırpıldıkları için oda sıcaklığında saklanan yumurtaları kullanmanızı önerir.

Birçok yemekte istenen sonuca ulaşmak için yumurtanın iyi çırpılması gerekir. Bu en temel aşama ters giderse yemeğinizin başarılı olma şansı çok düşüktür.

Amerika’da yaşayan insanların yumurtalarını buzdolabında saklayan tek millet olduğunu biliyor muydunuz? Bunun nedenini yazının devamında öğrenebilirsiniz!

Avrupa ve Amerika.

Dünyanın çoğu yerinde, yumurtalar market ve restoranlarda oda sıcaklığında saklanır. Yumurtalar yıkanmaz, dolayısıyla buzdolabına girmeden saklanabilirler.

Fakat Amerika’da ticari yumurta üreticilerinin yumurtaları süpermarketlere göndermek üzere karton kutularda paketlemeden önce temizlemeleri gerekir, bu yüzden de buzdolabında saklanmalıdır.

Muhtemelen yumurtayı buzdolabında saklama alışkanlığı da bundan kaynaklanıyor. Ancak siz buna aldanmayın, oda sıcaklığındaki yumurtalarınızın tadını çıkarın!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ