Nature And Life

Eşler arasında haram olan şeyler. Eşler arasındaki ilişkide olan sınırlar

Eşler arasında haram olan şeyler. Eşler arasındaki ilişkide olan sınırlar
Spread the love

Eşlerin birbirine karşı yerine getirmeleri gereken sorumluluklar olduğu gibi bir de yapmamaları gereken davranışlar vardır.

Bu davranışlar hem etik değil hem de eşler arasında çeşitli sorunların doğmasına neden olur. Eşler arasında bazı davranışlar Allah tarafından yasaklanmış, bu davranışlarını uygulayanlara ise lanet edilmiştir.

Eşler Arasında Haram Olan Şeyler Nelerdir?
Eşler arasındaki bazı davranışlar Allah tarafından yasaklanmıştır. Bu yasakları çiğneyip haram yolda ilerleyenler ise cehennem ile müjdelenmiştir.

Eşler arasında haram olan şeyler şunlardır;

Birbirine ağır hakaretlerde bulunmak.
Arka organdan ilişkiye girmek.
Oral ilişki yapmak.
Adet ve lohusalık döneminde ilişkiye girmek.
Yalan söylemek.
Cinsel görevden kaçınmak.
Birbirine yaklaşmamaya yemin etmek.
Bu hususlar Allah tarafından haram kılınmıştır. Eşler arasında harama girmemek adına bu hususlardan uzak durulması önerilmiştir. Ayrıca sağlık açısından oral ilişki ve anal ilişki yapılmamalı, olabildiğince kaçınılmalıdır.

Eşler Arasında İlişkide Haram Olan Şeyler
Nikahlı çiftler arasında ilişkide de bazı yasaklar getirilmiştir. Çiftlerin bu haramlardan uzak durması gerekir. Geçmiş dönemde bu yasakları çiğneyen kişilerinde tövbe ederek Allah’a sığınmaları şarttır.

Eşlere ilişkide haram kılınan hareketler şunlardır;

Oral ilişki
Anal ilişki
Adet ve lohusa döneminde girilen ilişki
Zorla ilişkiye girmek
Erkeğin, kadın tatmin olmadan ilişkiyi terk etmesi
İlişki sırasında eşlerin üzerinin açık olması
Bu hareketlerin her birisi İslam dininde yasaklanmış, bu hareketleri tekrarlayan eşlere ise cehennem müjdesi verilmiştir. Eşlerin hem bu dünyada hem de ahirette huzura kavuşması adına bu hareketleri yapmamaları gerekiyor.

Ağız Yoluyla İlişki Günah Mı?
Eşler arasında ağız yoluyla ilişki haram kılınmıştır. Erkeğin kadının, kadının da erkeğin organını ağzına alması yasaklanmıştır. Günümüzde sağlıkçılarda bu ilişkinin doğru olmadığını belirterek, kişilerin olabildiğince bu ilişkiden kaçınmalarını tavsiye etmişlerdir.

Eşlerin Birbirine Haram Yerleri
Eşlerin birbirlerine karşı haram olan yerleri mevcuttur. Her ne kadar eşler birbirine helal olsalar da bu yerlere temas yasaktır. Genellikle ilişki sırasında bu yerlere temas edilmesi haram kılınmıştır.

Kadının arka bölgesi, erkeğe haram kılınmıştır. İlişki sırasında erkeğin kadına arkadan yaklaşması yasaklanmıştır. Bu hareketi yapana ise lanet edilmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ