Nature And Life

Diş Taşları Temizliğinin En Kolay 3 Yolu

Diş Taşları Temizliğinin En Kolay 3 Yolu
Spread the love

Kesin çözüm…Bu yöntemle diş taşlarından kurtulun.
Dişlere, diş etlerine, diş dolgusuna ve diş protezlerine tutunan yapışkan ve yumuşak bakteri tabakasına diş plağı denir. Bu plaklar tükürüğümüzde bulunan mineraller ile birleşerek sertleşir ve tartar denilen tabakayı meydana getirirler.

Diş tartarının öteki adı diş taşıdır. Dişlerde besin kalıntısı birikmesi, bakteriler, genetik, diş ipi kullanmama, diş fırçalama alışkanlığı edinmeme şeklinde nedenlerden dolayı dişlerde zaman içinde tartar ve plak oluşumu gerçekleşir.

İşte diş tartarı, diş taşını temizlemek için naturel çözümler…

CEVİZ
Malzemeler

40 gr ceviz kabuğu

1 su bardağı su

Ceviz kabuğu antibakteriyel özelliği yardımıyla dişteki tartar ve plaktan kurtulmanın en müessir ve doğal yöntemidir. Ceviz kabuklarını bir bardak suyun içerisine koyup 20 dk kaynatın. Ocaktan alıp soğumaya bırakın. Diş fırçanızı soğumuş olan bu suda 10 dakika bekletin. Bu suyla dişlerinizi fırçalayın. Günde 3 defa devam edin.

KARBONAT
Malzemeler

1 tatlı kaşığı karbonat

1 tutam tuz

Karbonat antibakteriyel özelliği yardımıyla plak ve tartarı yok eder, ayrıca dişlerin beyazlamasına da destek sunar. Antrasit içeriği ile ağız içi pH seviyesini dengeler. Tuz da antimikrobiyal madde olduğundan kısa müddette plak ve tartarlardan kurtulmanızı sağlar. Karbonat ve tuzu karıştırıp, diş fırçanızı ıslatıp bu karışıma batırın. Dişlerinizi nazikçe bu karışımla fırçalayın. Ardından ağzınızı suyla çalkalayıp tükürün. Bu yönteme gün aşırı şu demek oluyor ki birer gün ara verip devam edin.

LİMON SUYU
Malzemeler

1 tatlı kaşığı limon suyu

Limon suyu asidik içeriği sayesinde antimikrobiyal özelliği gösterir. Plak ve tartarın çözülmesine ve sonucunda yok edilmesine yardımcı olur. Dişlerinizi her zamanki şeklinde fırçalayın. Ardından diş fırçanızı sudan geçirin, limonlu suya daldırın. Bu su ile dişlerinizi ve diş etlerini hafifçe ovun. Bir dakika bekleyip suyla ağzınızı durulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ