Nature And Life

C’ezaevine böyle götürüldü. Ç’ocugu hakkında söyledikleri çok konuşuldu

C’ezaevine böyle götürüldü. Ç’ocugu hakkında söyledikleri çok konuşuldu
Spread the love

Birçok ünlü isimden destek geldi
Gülşen’e “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçlarından açılan soruşturmada gözaltına alınmıştı. Dün akşam saatlerinde adliyeye çıkarılan Gülşen hakkında mahkeme karar verdi. Mahkemedeki ifadesi gündem oldu. Üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu, suça dair yazılı cezanın üst haddi göz önüne alınarak tutuklanmasına karar verildi. Gülşen’in cezaevine gönderildiği anların görüntüleri ise olay oldu. Birçok ünlü isim sosyal medya hesaplarından paylaşım yaptı. İşte o anlar…

Mahkeme tarafından tutuklama kararı verilen Gülşen Çolakoğlu, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na götürüldü. Cezaevinin girişinde bekleye arabalar ve arkadaşları alkış tuttu.
Gülşen nöbetçi hakim karşısında verdiği ifadesinde “Bana ihtiyacı olan bir çocuğum var. Ben suç işlemedim. Tutuksuz yargılanmak istiyorum” sözlerine yer verdi.Gülşen “Ben 25 yıllık sanatçıyım. Müzisyen çalışma arkadaşlarım var. Bu grupla birlikte konserlerde sahne alırım. Kadromda klavye müzisyeni olarak yer alan Miraç isimli arkadaşımın lakabı ‘imam’dır. Ayrıca arkadaşlarla kendi aramızda ‘aptal, salak, sapık’ olarak şakalaşırız. Talihsizlik olarak bu iki kelime bir araya gelmiştir. Arkadaşımız imam hatipte okumamıştır. Grupta tüm arkadaşlarımın lakabı mevcuttur. Bu konuşma, bu diyalog, konserin hatırlamadığım bir aşamasında, muhtemelen bir şarkı arasında Miraç ile aramızda geçen bir konuşmadır. Orkestrama, ‘Beni seyircilerimin arasına omuzlarınızda taşıyın’ demem üzerine, bana orkestra arasından ‘Seni imam taşısın’ şeklinde cevap gelince bahse konu konuşma Miraç ile aramızda geçmiştir. Bu konuşma, konsere gelenlere ya da medyaya hitaben yaptığım bir konuşma değildir.” sözleriyle ifadesini verdi.Ülkesini seven bir sanatçı olduğunu söyleyen Gülşen, “Bu kısa görüntü aylar sonra kim tarafından ne amaçla servis edildi bilemiyorum. Ancak provokatif amaçlı olarak servis edildiğini düşünüyorum. Aramızdaki esprilerin bu haliyle kamuoyuna yansıması sonucu yanlış anlaşıldığını düşünüyorum. Ben imam hatiplileri ya da ülkemizin bir kısmını kötülemek, onlara hakaret etmek amacıyla asla bu konuşmayı yapmadım. Ülkenin tüm değerlerine ve hassasiyetlerine saygım sonsuzdur. Ayrıca yaşanan olayın zamansız bir yerde gerçekleşmesi talihsizliktir. Ben memleketimin bütünlüğünü, dil, din, ırk hiçbir şekilde kategorize etmeden ülkemin bütünlüğünü ve refahını görmek için mücadele ediyorum. En yakın arkadaşımla yaptığım esprinin insanları kışkırtıcı bir şekilde yorumlanmasını kabul etmiyorum. Ben yıllardır tanınan bir insanım. Şu ana kadar meslek hayatımda herhangi bir grubu veya insanı ayırt ya da kategorize etmedim. Şakalaşmanın herhangi bir gruba yönelik nefret içerikli olarak algılanması beni çok üzmüştür.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ