Nature And Life

Yağ lekelerine kesin çözüm! Sadece 5 dakikanızı ayırmanız yeterli

Yağ lekelerine kesin çözüm! Sadece 5 dakikanızı ayırmanız yeterli
Spread the love

Yağ lekelerine kati çözüm! Sadece 5 dakikanızı ayırmanız yeterli
Mutfak belki de evde en oldukça kullanılan alanların başında geliyor. Neredeyse her gün yemek pişirdiğimiz bu alanda yağ lekelerinin de etrafa sıçraması kaçınılmaz oluyor.

Özellikle mutfak dolapları üstünde biriken yağ kalıntıları, hem zaman içinde temizlenmesi daha zor bir hal alıyor hem de çok vakit alıyor.
Önereceğimiz metot sayesinde ise pratik bir şekilde tüm mutfağınızı ve mutfak dolaplarınızı yağ lekelerinden kolayca arındırmanız olası. İşte mutfak dolaplarını yağdan arındırmanın en basit yolu…

Mutfak dolaplarının yağ lekelerinden arındırılması için kullanabileceğiniz müessir organik malzemeler bulunuyor. Bunların başında ise beyaz sirke geliyor.

EN ETKİLİ YÖNTEM
Beyaz sirke asiditesi yardımıyla mükemmel bir yağ yok etme özelliğine haiz doğal bir temizlik ürünüdür. Aynı zamanda mutfak aletlerini temizlemede de etkilidir.

Malzemeler
Beyaz sirke
Ilık su
Sprey şişe
Yumuşak bir bez
Bulaşık deterjanı
Beyaz sirke ile yağ lekelerini çıkarma
Uygulama
Beyaz sirke ile suyu şişenin içine eşit oranda yerleştirin. Çözeltiyi direkt mutfak dolaplarına püskürtün ve birkaç dakika bekleyin.

Bezi suyla ıslatın arından bütün fazla suyunu alın. Yağ lekelerini çıkarmak için nemli bezle dolapları silin.

İnatçi lekeler için sirke ile tuzdan bir macun oluşturup kullanılmayan bir diş fırçasıyla ovuşturun. Lekelerin kolayca çıktığını görmüş olacaksınız.

BULAŞIK DETERJANI İLE YAĞ LEKELERİNİ TEMİZLEME
Bulaşık deterjanı amacı sebebiyle hasım ve kiri temizlemede oldukça etkilidir. Bu nedenle dolaplardaki yağı temizlemek için de kullanılabilir.

Malzemeler
Bulaşık deterjanı
Ilık su
Sünger
Kuru bir bez
Uygulama
Bir kase ılık suyun içerisine birkaç damla bulaşık deterjanı ilave edin. Temizleme süngerini batırıp fazla suyunu sıkın.

Dolapları nazikçe ileri geri biçimde fırçalayın. İnatçı lekeler için doprudan süngere uyguladığınız bulaşık deterjanını kullanın.

Son olarak yağ lekelerinden kurtulmak için kuru bezle dolapları silin.

Malzemeler
Sünger
Karbonat
Ilık su
1 limonun suyu
Sprey şişe
Uygulama
1 ölçü kabartma tozu ile 2 norm suyu limon suyu ile karıştırıp ürünü hazırlayın. Ardından şişenin içerisine döküp dolaplara püskürtün.

3 dakika bekletip kabartma tozunun çalışmasına izin verin. Sünger ile nazikçe ovarak yağ lekelerini temizleyin.

Gerektiği zamanlarda süngeri suyla durulayıp bütün dolaplar temizlenene kadar devam edin. Kuru bezle dolapları kurulayın ve yeni gibi olan mutfak dolaplarınızın keyfini çıkarın!

YAĞ OLUŞUMUNU ÖNLEMEK İÇİN
Tekrar yağ lekelerinin ve birikintilerinin oluşmasını önlemek için haftada bir tertipli olarak bir bez ve yağ çözücü ile mutfak dolaplarınızı düzenli olarak silebilirsiniz.

Yemek yaparken düzenli olarak elleri yıkamak da yağlı ellerle dolaplara dokunmanın önüne geçeceğinden mükemmel bir yöntemdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ