Nature And Life

Piyasayı sarsan şok açıklama! Dolar o tarihte 6 TL olacak

Piyasayı sarsan şok açıklama! Dolar o tarihte 6 TL olacak
Spread the love

Ünlü tarihçi Engin Avcı önemli bir açıklamaya bulundu. Avcı’y agöre dolar kuru çok yakında 6 TL’ye düşecek. Doların 6 TL olacağı tarih açıklanırken, bu iddia herkesin dikkatini üzerinde topladı.

Dolar/TL kuru, 18 sınırlarında uzun bir süre dolaştıktan sonra, geçtiğimiz günler bu sınırı aşmış, 18.10 seviyelerindeki seyrini sürdürmüştü. Euro ise saat 17.17 itibariyle 18.44 seviyelerinde seyretmekte.

Piyasayı sarsan şok açıklama! Dolar o tarihte 6 TL olacak 2

Döviz kurlarında bu artış gözle görünürken ve sene sonu için dolar 20 TL olacak denilirken, Tarihçi Engin Avcı’dan şaşırtan bir açıklama geldi.

Piyasayı sarsan şok açıklama! Dolar o tarihte 6 TL olacak 3

Engin Avcı, şahsi Youtube kanalı üzerinden, dolar kurunun 6 liraya kadar gerileyeceğini iddia etti.

Avcı şunları söyledi:

Piyasayı sarsan şok açıklama! Dolar o tarihte 6 TL olacak 4

“İddiamın arkasındayım. Dolar yılsonu kapanışında 10 liranın altına inecek. Kendi tahminim 6-8 arası 9 lira bile yüksek. Bazı firmalar takibe alındı. Yurt dışındaki yatırımları incelenecek. Yurt dışında Türk işadamlarının 900 milyar dolarlık varlığı olduğu düşünülüyor. Düşünsenize 90 milyar doların Türkiye’ye giriş yaptığını… Ameliyat akşamdan sabaha olmaz. Ne söyledik? Yılsonu kapanış hedefi 10 liranın altında. Düşmesi için bazı veriler var. Milyar dolarlık paraları yurt dışına akıtmışlar. MASAK bunları incelemeye aldı. İçimizdeki düşmanlar hep devam edecek. Ülke ayağa kalksın diye sermaye pompalayan hükümetin, devletin senin benim paramı alıp piyasayı şişirdiler. 24 bin araba stokladıkları ortaya çıktı. Hükümet bu anlamda her alanda mücadele ediyor. Bu matematiksel verisi var.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ