Nature And Life

Saracoglu Tiroidi Bitiren Yeşil Ceviz Kürü Tarifi

Saracoglu Tiroidi Bitiren Yeşil Ceviz Kürü Tarifi
Spread the love

Merhaba sevgili okurlarım. Tiroid bezi hastalıkları doğuştan bir hastalık olabildiği gibi sonradan da ortaya çıkabilen bir rahatsızlık olabilmektedir. Bu rahatsızlık günlük hayatta birçok kişinin hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Olumsuz yönde etkilediği için de birçok araştırma yapılmış ve çeşitli ilaçlar üretildiği gibi bitkisel organik çözümlerde araştırılmıştır. Bunlardan bir tanesi de yeşil ceviz kürüdür. Saracoglu hocamızdan tiroid için tiroide iyi gelen ceviz kürünü sizlerle paylaşacağız.

Yeşil Ceviz Kürü:

X

Malzemeler:

  • 40 adet yeşil ceviz
  • 2 litre su
  • 10 gram tarçın
  • 10 gram karanfil
  • Yarım çay bardağı şeker

Hazırlanışı:

Cevizler tam olgunlaşmadan önce dış kısmında yeşil renkli kabukları vardır. Cevizler olgunlaşıp olduğu zaman içerisindeki dış kabuğu sert olan kısmı kalır. Tam olgunlaşmadan küçük halde olan cevizlerin dış kısmını soyun ve 2,5 litrelik suyun içerisine koyun, ceviz kabuklarının acısı çıkana kadar suyunu sık sık değiştirin. Acısı çıktığına emin olduktan sonra cevizleri şeker ile kaynatın, çatal batacak kadar yumuşadıktan sonra içine karanfil ve tarçını ekleyin, bu şekilde de 5 dakika kaynatın ve ocağın altını kapatın. Günde 2-3 adet cevizi ve 1 tatlı kaşığı kadar suyunu için. ^hafta boyunca her gün uygulayın ve 3 haftadan sonra birkaç gün ara verin.

Yeşil Ceviz Kürünün Faydaları:

Soğuk algınlığına iyi gelir:

Vücudunuzdaki ve midenizdeki mikroplardan atmak için birebir olan bu kür, soğuk algınlığına çok iyi gelir. Ceviz suyu kürünün suyundan yarım çay bardağı kadar günlük içildiği zaman midedeki kurtların ve parazitlerin ölmesini sağlar.

Cilt lekelerine iyi gelir:

Özellikle sivilce ve akne sonucu oluşan cilt lekerleri üzerine oldukça faydalıdır. Yeşil cevizin kabuklarını su içerisine atıp 10 dakika kadar kaynattıktan sonra suyu ile yüzünüzü yıkadığınız zaman bu cilt problemlerine çok iyi gelmektedir.

Tiroid hastalığına iyi gelir:

Tiroid bezlerinizin sağlıklı şekilde çalışmasına yardımcı olur.

!!!

Eğer kullandığınız başka ilaçlar varsa doktorunuza danışmadan uygulamayın. Ayrıca kullanmadan önce cevize alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirin.

Sağlıklı günler dilerim..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ