Nature And Life

oyuncu ve seslendirme sanatçısı

oyuncu ve seslendirme sanatçısı
Spread the love

Sadakatsiz dizisinde Haluk karakterine hayat veren Burak Sergen, geçtiğimiz günlerde kendisinden 25 yaş küçük spiker sevgilisi Nihan Ünsal tarafından ih-nete uğramıştı.

Son olarak Nihan Ünsal’ın kendisine dava açması ile gündeme gelen Burak Sergen’den bu kez yürekleri burkan bir haber geldi. Acı haberi sosyal medya hesabından duyurdu. Tiyatro ve seslendirme sanatçısı Semih Sergen yaşamını yitirdi. 91 yaşındaki sinema, tiyatro ve seslendirme sanatçısı ünlü oyuncu Burak Sergen ve Toprak Sergen’in babasıydı. Semih Sergen’in c-naze programı henüz netleşmedi. Sinema, tiyatro ve seslendirme sanatçısı Semih Sergen (91) Bodrum’da hayatını kaybetti.

Burak Sergen ve Toprak Sergen babası olan Semih Sergen’in c-naze töreniyle ilgili aile tarafından açıklama yapılacağı belirtildi.
SEMİH SERGEN KİMDİR? Semih Sergen dokuz kuşaktır İstanbul’da yaşayan bir ailenin evladı olarak İstanbul’da doğdu. Gençlik yıllarında marangozluktan boyacılığa kadar çeşitli işler yaptı. Tiyatro sevgisi çocukluk yıllarında oluşan Sergen, okuduğu okulun tiyatro kolu başkanı olarak bir bakıma tiyatro hayatına başladı.

Daha sonra ailesinin isteğiyle girdiği Bahriyelik sınavını kazandı. Ancak aynı zamanda gizlice konservatuvar sınavına da girdi. Yıl 1949’da Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Nurettin Sevin, Mahir Canova, Cüneyt Gökçer gibi ustaların öğrencisi oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ