Nature And Life

Sadece 5 Adımda Diş Çürüklerinizden Kurtulmak Mümkün

Sadece 5 Adımda Diş Çürüklerinizden Kurtulmak Mümkün
Spread the love

Dişler Neden Çürür? Diş Çürümesi bir çok nedenden dolayı meydana gelebilir. En sık görüleni işlenmiş gıdalar tüketmek. Nedir peki bu işlenmiş gıdalar?

Çukurlar yada diş çürükleri, diş minesini parçalayan bakterilerin aktivitesi nedeniyle dişlerin dağılımıdır. Dentin adı verilen iç tabakaya zarar verebilir ve diş yapısına zarar verebilir. Çoğu şahıs diş problemlerini bir diş hekiminde tedavi eder, sadece doğal olarak diş çürümesini iyileştirebileceğinizi bilmelisiniz.

X
British Medical Journal’da gösterilen yeni bir araştırmaya göre, boşluklar kolay bir diyet değişikliği ile tersine çevrilebilir. Çalışma, boşluklu 62 çocuğu inceleyerek üç gruba ayrıldı. Grup 1, standart diyet + yulaf ezmesi yedi; Grup 2, aynı diyet + D vitamini takviyelerini yedi, grup 3 ise tahıl içermeyen bir rejim kondu ve D vitamini takviyeleri aldı.

Sonuçlar, ilk grubun boşluklarda bir artış bulunduğunu gösterdi. İkinci öbek birazcık daha iyi geçti, son olarak gelişmeler en son gelişme kaydetti. Çocukların boşluklarının tüm bunlar iyileşti. Birçok hekim ve diş hekimi, araştırmanın bulgularına yardımcı veriyor ve şimdi rejiminizdeki bir değişikliğin boşlukların organik iyileşmesine neden olabileceğini iddia ediyor.

Diş çürümesine katkıda bulunan 4 şey vardır: mineral eksikliği, yağda çözünen vitamin eksikliği, çok fazla şeker tüketimi ve fitik asit açısından zengin besinleri tüketme.

Oyukların tersine çevrilmesi için naturel yollar

1. Diyetinizden şekeri çıkarın
Bu bir ihtimal de en önemli adımdır – diyetinizden şekeri kaldırmak dişlerinizdeki boşlukları mühim seviyede azaltacaktır. Şeker ağız bakterilerini besler ve diş sıvılarının sağlıklı akışını engeller ve bununla beraber çok asidiktir ve dişlerin ve boşlukların mineralden arındırılması ile sonuçlanır.

2. Besin açısından zengin gıdaları tüketmek
Diş çürümesini yenmek için, yağda çözünen vitamin ve mineral alımını arttırmanız gerekir. Diş çürümesine karşı ülkü bir bariyer kurmak için daha yapraklı yeşil sebzeler ve sağlıklı yağlarla zengin gıdalar (avokado, hindistancevizi hasım) ve fıstık ve tohumlar yiyin.

3. Diyetinizden fitik asidi ortadan kaldırın
Fitik asit ciddi esenlik problemlerine niçin olabilir ve genellikle organik veya GDO içermeyen tahıllar, fındık ve tohumlarda bulunur. Mineral bir engelleyici ve enzim inhibitörüdür; vücudunuzun minerallerinizi yiyeceklerinizden emerken vücudunuzun kemik ve dokularından sızmasını önleyen bir enzim inhibitörüdür.

4. Yağ çekmeyi deneyin
Yağ çekme, oral kavitenizi detokslayan eski bir tekniktir. Sadece bir çorba kaşığı hindistancevizi hasım ağzınıza koyup 20 dakika kadar çalkalayın. Başlangıçta zor olabilir, bu nedenle ilk birkaç gün arasında 3-5 dakika deneyin ve yavaş yavaş süreyi arttırın. Bu şaşırtıcı teknik, diş çürümelerini önleyebilir, diş eti iltihabını tedavi edebilir ve hatta baş ağrılarını azaltabilir.

5. Mineralize doğal bir diş macunu kullanın.
Florür içermeyen diş macunları pahalıdır, sadece satın alabileceğiniz fazlaca müsait fiyatlı markalar vardır. Ayrıca evde kendi diş macunu yapmayı da deneyebilirsiniz. İşlem oldukca rahat – yapmanız gerekenler:

3 yiyecek kaşığı gıda sınıfı diyatomlu toprak kil
1/4 çay kaşığı kabartma tozu
1/4 çay kaşığı nane aromalı klorofil
1/4 çay kaşığı nane nişastası
1/2 çay kaşığı hindistancevizi yağı
1 çorba kaşığı filtrelenmiş su

Tüm malzemeleri karıştırın – kendi doğal flüorürüz diş macunu elinizde…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ