Nature And Life

Tüm Hastalıkların Dermanı Zeytin Yaprağı Çayı

Tüm Hastalıkların Dermanı Zeytin Yaprağı Çayı
Spread the love

Zeytin ağacı yaprağı antik çağlardan beri tıbbi amaçla esenlik alanında kullanılmaktadır. Bilim adamları zeytin ağacının tüm ağaç türleri içinde en eski türlerinden bulunduğunu da doğrulayarak günümüze kadar üstünde bir fazlaca araştırma yaptılar

Hemen hemen her hastalığa derman olan zeytin ağacının şifalı yapraklarının başlıca faydaları…
Zeytin yapraklarının tıbbi anlamda çok kuvvetli özellikleri bileşenleri vardır. Tansiyon, şeker, tüberküloz, grip, hepatit, menenjit, aids ve daha oldukça fazla sıhhat sorununa iyi gelir.

Çok etkili antibakteriyel antiparaziter ve anti mantar özellikleri ile de biliniyor. Vücuda enerji kazandırıcı özelliği vardır.

Not: Zeytin yapraklarını faydalı icra eden en önemli özelliklerinden biri içeriğinde oleuropin ismi verilen bir madde vardır. Bu madde sayesinde zeytin ağaçları oldukca dayanıklı olurlar ve uzun yaşarlar. Ayrıca oleuropein maddesi bir glikozittir. Glikozitler de hücre duvarını korur ve bağışıklık sistemini güçlendirirler.

ALZHEIMER HASTALIĞINI ÖNLÜYOR

 

Avustralya’daki araştırmacılar, zeytin yaprağı ekstresindeki fenolik bileşiklerin beyin hastalıklarının başlangıcını yavaşlattığını ortaya koymuştur. Özellikle Alzheimer hastalığına yol açmış olduğu kabul edilen protein demetlerinin gelişimini önleyebileceği söyleniyor.

ARTRİT AĞRISINI ENGELLİYOR

Her yaşta ortaya çıkabilen bir hastalık olan iltihaplı eklem romatizması olarak bilinen romatoid artrit, ilerleyen safhalarda ferdin hayat kalitesini olumsuz etkilerken, kahve fincanını tutmak bile güçleşebilir. Araştırmacılar, zeytin yaprağının romatoid artriti yavaşlattığı görülmüştür. Ayrıca eklem şişmelerini azalttığı görülmüştür.

Zeytin Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır?
15-20 tane zeytin yaprağı, yarım litre klorsuz içme suyu

Kaynar suya kurutulmuş zeytin ağacının yapraklarını atın ve 10-15 dakika demlenmesini bekleyin. Demlendikten sonra afiyetle içebilirsiniz. İçerken damak tadınıza göre limon veya bal ilave edebilirsiniz.

Neredeyse tüm hastalıklara derman olan zeytin yaprağının faydalarını ne olursa olsun paylaşalım, sevdiklerimize ulaştıralım. Sağlıcakla kalınız..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ