Nature And Life

Erkeklerin Gözdesi Kadınların Vazgeçilmezi

Erkeklerin Gözdesi Kadınların Vazgeçilmezi
Spread the love

Avantajları Nelerdir?
Yüksek lif içeriği sayesinde uzmanlar tarafınca sindirim problemleri için tavsiye edilir. Ayrıca kan şekerini dengede tutmak da faydalıdır. Bu şekilde içerdiği rejim lifi sayesinde özellikle şeker hastaları için öneri edilir. Ayrıca kg kaybı için kullanıldığında gerçekten faydalı bir besindir.
Araştırmalar öğütülmüş tohumunun daha basit bulunduğunu ve kanser riski ile mücadele ettiğini göstermiştir. Omega-3 yağ asitleri nedeniyle kötü kolesterolle savaşır ve kalp sağlığını korur. Vücuttaki iltihaplanma ve ciltteki sivilceli iltihaplanma iyi gelişir ve sıhhatli bir oluşumu destekler.

Keten tohumu, ortalama 2 metre büyüyen eşdeğer bir isim bitkisinden elde edilir. Keten tohumu, lif ve bitkisel protein deposu olarak anlaşılmaktadır. Omega-3 karboksilik asit ve omega-3 yağ asidi açısından da oldukça zengindir. B6 vitamini, kalsiyum ve potasyum içeren keten tohumu ayrıca manganez, magnezyum, demir ve sodyum kaynağı olarak adlandırılır.
Keten Tohumunun Avantajları Nelerdir?
Yüksek lif içinde ne olduğu yardımıyla uzmanlar tarafından hazım problemleri için tavsiye edilir. Ek olarak kan şekerini dengede tutmak da faydalıdır. Bu halde ihtiva ettiği rejim lifi yardımıyla özellikle şeker hastaları için tavsiye edilir. Ayrıca kilo kaybı için kullanıldığında gerçekten faydalı bir besindir.
Araştırmalar öğütülmüş keten tohumunun daha kolay olduğunu ve kanser riski ile savaşım ettiğini göstermiştir. Omega-3 yağ asitleri sebebiyle fena kolesterolle savaşır ve kalp sağlığını korur. Vücuttaki iltihaplanma ve ciltteki sivilceli iltihaplanma iyi gelişir ve sağlıklı bir oluşumu destek sunar.

Kullanımı
Keten tohumunun avantajlarından yararlanmak için öğütülmelidir. Öğütülmemişse, kabukta Omega-3 ve Lutein benzer biçimde yağ asitleri kullanmak imkansızdır. Bir harç sırasında 2-3 kaşık keten tohumu ezeceğiz ve bu tarz şeyleri muhtelif şekillerde kullanacağız. Yoğurt eklemek, ekmeğe eklemek ve direkt su ile tüketmek benzer biçimde muhtelif yollar vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ