Nature And Life

Yine BİM Yine Skandal

Yine BİM Yine Skandal
Spread the love

Besin Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı doğrultusundan açılan analizler neticesinde bir oldukça şirketin insan sağlığını hiçe saydığı görüldü Türkiye’nin en fazlaca market mağaza zincirine haiz olan BİM marketlerinde satılan içinde mide bulandıracak katkı maddeleri çıktı.

 

Türkiye’nin en fazlaca market mağaza zincirine haiz olan BİM marketlerinde satılan sucukların arasında mide bulandıracak katkı maddeleri çıktı.Besin Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı doğrultusundan açılan analizler neticesinde bir fazlaca firmanın insan sağlığını hiçe saydığı görüldü. Bim’de satılan Dağhan Sucuk’tan çıkanlar.. Türkiye’nin en oldukça market mağaza zincirine sahip olan BİM marketlerinde satılan sucukların içinde mide bulandıracak katkı maddeleri çıktı.

Besin Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı doğrultusundan açılan analizler neticesinde bir oldukça şirketin insan sağlığını hiçe saydığı görüldü Bakanlık doğrultusundan açılan denetlemelerde atama edilen toplam 229 firmaya ilişkin 355 parti ürün yasaklandı. GercekTaraf.Com haber sitesinin haberine bakılırsa; Bakanlık doğrultusundan tayin edilen mamüllerin içinde at eti, eşşek eti, kanatlı hayvan karışımı ve tarihi geride bıraktığımız ürünlerin yeniden pazara sürüldüğü görüldü.

BİM’de satılan sucuk ürünlerinde yüzde yüz dana eti ibaresi belirti edilen sucuklarda yabancı maddelere rastlandı. Besin Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı doğrultusundan oluşturulan analizlerde, Sultan Et Ürünleri doğrultusundan üretilen, BİM marketlerinde satışa yayılan Dağhan Sucukları’nda Tükrük Bezi (Baş eti) çıktığı belirtildi. Firma yetkilileri Bakanlık doğrultusundan açılan analizlere itiraz etti. Besin Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı aynı üründen bir örnek daha aldı.

İkinciye açılan analizlerde de Tükrük Bezi (Baş eti) çıkmış olduğu görüldü. Bakanlık doğrultusundan, Sultan Et firmasına cezai prosedür uygulandığı öğrenildi. Bakanlık doğrultusundan oluşturulan denetlemelerde atama edilen toplam 229 firmaya ilişik 355 parti ürün yasaklandı. GercekTaraf.Com haber sitesinin haberine göre; Bakanlık doğrultusundan belirleme edilen mamüllerin içinde at eti, eşşek eti, kanatlı hayvan karışımı ve tarihi geride bıraktığımız mamüllerin yine pazara sürüldüğü görüldü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ