Nature And Life

Kabızlık Için Kolon Ve Bağırsak Temizliği Kürü

Kabızlık Için Kolon Ve Bağırsak Temizliği Kürü
Spread the love

Kabızlık, dönem dönem hepimizin problemi haline gelebilen, hastalık verici olduğu bir rahatsızlık bildiğiniz üzere.
Bu dönemler biraz fazla uzayınca da hastalık boyutu büyüyor hali ile. “Karnım şiş şiş geziyorum.” diyen de oluyor, tuvalette saatlerini koymak mecburiyetinde kalan da, “Kabızlık nasıl geçer?” diye çareler arayanlar da…

O zaman ne yapıyoruz? Bu sorunla nasıl baş edebileceğimizi öğreniyor, en doğalından kendimize nefis bir karışım hazırlıyoruz.

Üstelik bu karışım yalnızca kabız olanların değil bağırsaklarının (kolonlarının) temizlenmesini isteyenlerin, vücudundan toksinleri uzaklaştırmak isteyenlerin de uygulayabileceği nefis bir içecek desek yeri. O zaman buyursunlar, tarifimize geçelim.

Malzemeler:

1/2 su bardağı naturel elma suyu (Bağırsakları temizlemede ve kan şekerini dengelemede yardımcı olduğu için)
1/2 su bardağı ılık içme suyu (Diğer malzemelerin mideye zarar vermesinin önüne geçmek ve toksinlerin daha süratli bir halde vücuttan uzaklaşmasına yardım edip bağırsakları rahatlatmak için)
2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu (İçindeki C vitamini sayesinde kuvvetli antioksidan özellikler gösterdiği için)
1 yiyecek kaşığı taze zencefil suyu (Toksinlerin vücuttan atılmasını, sindirim sistemimizin tertipli çalışmasını ve şişkinliğin azalmasını elde etmiş olduğundan)
1/2 çay kaşığı deniz tuzu (Zararlı maddelerin vücuttan oldukca daha huzurlu atılmasına yardımcı olduğundan)

Nasıl Yapılır?
Dilediğiniz renkte taze ve olabildiğince doğal bir elma ve küçük bir miktar taze zencefilin suyunu sıkın. (Bunun için kullanabileceğiniz en müsait vasıta katı meyve sıkacağı olacaktır.) Ardından bir limonu taze taze sıkarak 2 yemek kaşığı limon suyu çıkarın. Malzemelerinizi ölçüp hazırladıktan sonra hepsini temiz bir bardağın içinde güzel bir şekilde karıştırın ve işte bu kadar!

Bunları bilmeden olmaz: Nasıl kullanılır, dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Karışımın tarifini öğrendik fakat bunları bilmeden hiç olmaz. Bağırsakları temizleyen ve kabızlıktan kurtaran bu karışım, vücudunuzda bir detoks tesiri yaratacağından iki günden fazla tüketmemeli, iki gün süresince uyguluyorsanız iki gün süresince da ara vermelisiniz.

Gün arasında iyi mi kullanacağınıza gelirsek, sabahları aç karnına, ağız temizliğinizi yaptıktan sonra afiyetle içebilirsiniz. Ardından öğle yemeği esnasında ve/veya hemen sonra bir müddet ara vererek 2 bardak daha içmelisiniz, ara öğün olarak akşamüstü yine 1 bardak içebileceğiniz bu karışımı akşam saat 18.00-19.00 benzer biçimde son kere içerek günü tamamlamalısınız.

Günde toplam 5-8 bardak arası içebileceğiniz bu organik karışımı saat: 18.00-19.00’dan sonra içmeniz önerilmez. Çünkü bu karışım bağırsaklarınızın hareketlenmesine neden olacağından bu saatten sonrasında içecekleriniz akşam huzurlu bir uyku uyumaktan sizi alıkoyabilir ve uykunuzu sık sık bölüp tuvalete gitmek mecburiyetinde kalabilirsiniz, bizlerden söylemesi.

Son olarak, güçlü bir antioksidan tesiri bulunan bu karışım, hamilelik dönemindeki hanımlara, diyabet, hipertansiyon şeklinde ciddi ve kronik bir rahatsızlığı olanlara, alerjik bir bünyesi olanlara yada reçeteli herhangi bir ilaç kullananlara asla önerilmiyor, bizden söylemesi. Kendinize iyilik yapmak isterken asla bilincinde bile olmadan zarar vermeyin, doktorunuza danışmadan bu karışım da dahil olmak üzere hiç bir karışımı, ürünü tedavi amaçlı kullanmayın, aman diyelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ