Nature And Life

Saracoglu Aspirinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Saracoglu Aspirinin Kullanım Alanları Nelerdir?
Spread the love

Merhaba sevgili okurlarım. Aspirini günlük hayatta birçok kişi sık sık kullanmaktadır. Genellikle baş ağrıları yada ağrıyan herhangi bir yerimiz olduğu zaman aklımıza gelen ilk tedavi şekillerinden biri aspirin yutmak oluyor. Aspirini bu kadar sık ve her durumda kullanmak vücudumuzun bağışıklık direncini kırdığından her vakit kullanılması önerilmemektedir. Ancak ağrılar dışında oldukca farklı yerlerde ve kullanım alanı genişliği olan aspirinin yaradığı işlerin detaylarına bakalım.

Aspirinin Çeşitli Kullanım Alanları

1- Kepeği önleyin:

Saçta oluşan kepeğe karşı oldukca iyi bir tedavi yöntemidir. 3 adet aspirini havanda ezip toz kıvamına getirdikten sonrasında kullandığınız şampuanın içine aktarın ve şampuana iyice karışmasını sağlayın. Saçlarınızı yıkarken 3 dakika saçınızda bekletin kısa sürede netice alacaksınız.

2- Nasırları yok edin:

Ayakta oluşan nasırlar ağrılı ve uzun zaman geçmeyen yaralardır. Eğer hastaneye gitme zamanınız yoksa yada kullandığınız ilaçlar tesir etmiyorsa aspirini denemenizi öneririz. 5 tane aspirini ezdikten sonrasında 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı suyu ekleyip bir kab içinde karıştırın. Hazırladığınız karışımı nasırlı bölgenin üstüne koyun ve hava almayacak halde sarın. 10 dakika bu şekilde beklettikten sonra yumuşayan nasırı törpüleyebilirsiniz.

Nasırın daha süratli yumuşamasını sağlamak için naylon ile sarabilirsiniz.

3- Çiçeklerin solmasını önleyin:

Çiçekleri oldukça seviyorsanız ancak uzun zaman solmamasını önleyemiyorsanız 1 adet aspirini ezip vazonun içerisine atabilirsiniz. Aspirin çiçeklerinizin ömrünün uzatır .

4- Lekeleri çıkartın:

Kumaşlarda bulunan lekeleri gidermek pek basit değil. Makineye atamadığınız kıyafetleriniz var ise özellikle terden ötürü iz bırakmış olan kumaşlar üstünde bu yöntemi deneyebilirsiniz. 3 tane aspirini 1 bardak ılık su arasında eritin. Aspirinli suyu lekeli olan çamaşırınızın üstüne dökün ve 1-2 saat bekleyin, daha sonra sudan geçirin.

5- Sivilceleri yok eder:

Özellikle yağlı ciltlerde sık sık sivilce kaynaklanır. Ergenlik döneminde ve ara sıra nadiren de olsa insanda sivilce oluşabilmektedir. Bunu gidermenin ve cilt lekelerini yok etmenin yolların biridir. 1 adet aspirini ezip 4-5 damla suda krem haline getirin. Daha sonra sivilce oluşan bölge üstüne sürün ve 5 dakika bekleyin, ılık su ile yüzünüzü durulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ