Nature And Life

Faydaları Saymakla Bitmeyen Şifalı Bitki

Faydaları Saymakla Bitmeyen Şifalı Bitki
Spread the love

Uzman hekimler,Haberimizdeki bitkiinins incelemenin en mühim sebeplerinden bir tanesi wilson hastalığı olduğunu söylemiştir. Wilson hastalığı nelerdir? Karaciğer ve böbreklerde bakır birikerek toksin etkileri göstermesi nedeniyle bu rahatsızlık kendisini göstermektedir. Bu hastalığa yakalanmamak amacıyla kucak kucak kaynatılarak içilmelidir.

Hibiskus çiçeği ebegümeci familyasına yakın bir bitki olduğunu bildiren UZMAN HEKİMLER, çiçekleri toplarken hibiskus çiçeğinin altında yer edinen taç yapraklarıyla beraber toplanması gerekliliğinin altını çizmiştir.

Diyabet rahatsızlığının tedavisinde de öneriliyor yardımcı olan hibiskusun oldukca güzel bir hazzı vardır. Hibiskus Çayının Faydaları Romatizma hastalığına iyi gelmektedir. Wilson Hastalığına karşı bire birdir.

Akciğer ve Kolon kanserinde müspet neticeler doğurur. İyi bir antioksidan özelliği vardır. Tansiyonu dengelemeye yardımcıdır. Sindirimi basitleştirir ve şeker hastalarına yardımcıdır. Mide kanserine karşı koruma tesirleri olup, kolesterol düşürücüdür.

Hibiskus Çayı Uzman Hekimlerimiz ne olursa olsun kara çay içenlerin bir bardak dahi olsa hibikus çayının içmesi gerekliliğini belirtmiştir. Siyah çayı genellikle keyif amacıyla içildiğini ve bu alışkanlıktan vazgeçilerek bunun yerine fazlaca yararlı nebat çaylarının tercih edilmesi mevzusu ile ilgili herkesi uyarmıştır.

Eğer anne ve babalarda yaşlanmaya bağlı diz kapaklarında sıvı kayıbı yaşanıyorsa irsi olabileceği değerlendirilip 35’li yaşlarda mutlaka hibiskus çayı içilmelidir. Uzman Hekimler– Hibiskus Kürü Zayıflamada müessir bulunduğu amacıyla zayıflamak isteyenlerinde rahatlıkla bu kürü kullanımı gerekliliğini bildiren Sn. Saraçoğlu hocamız bu kürü yapan şahıslara bir oranda olsa aç olmama hissi verecektir.

Yaklaşık bir bardak kaynar suyun amacıylae 2 tatlı kaşığı dolusu hibiskus bitkisi ek edilir. Düşük sıcaklıkta üç dakika süresin kaynadıktan sonrasında ılımaya bırakılır. Ilıyan hibiskus çayı süzülür ve yudumlanarak içilir.

Hem de bu çayın yanında melisa çayı, kuşburnu çayı, papatya çayı ve ada çayı benzer biçimde çaylarında yapılarak içilmesini şiddetle öneri etmektedir. Hibiskus Kürü Hangi Sıklıkla Yapılmalı? Bu faydalı kürü 10 gün süresince öğleden evvelce ve sonra olmak üzere taze olarak yapılarak içilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ