Sağlıklı Yaşam

koca çınarın isteği

koca çınarın isteği

Türk sinemasının efsanesi Cüneyt Arkın’ın vasiyeti… Son dakika… Türkiye bu sabah Türk sinemasının efsane isimlerinden biri olan Cüneyt Arkın’ın a-cı haberiyle uyandı.

 

 

 

Yeşilçam efsanelerinden Cüneyt Arkın, kalbinin durması sebebiyle ambulansla geldiği hastanede bütün çabalara rağmen hayatını kaybettiği kaydedildi. Vefatı sonrası usta oyuncunun va-siyeti ortaya çıktı. Son dakika haberi: Usta oyuncu Cüneyt Arkın dün gece saatlerinde rahatsızlanarak Beşiktaş, Ulus’ta bulunan özel bir hastanede tedavi altına alındı. Eşi Betül Cüreklibatır ve yakınları hastaneye geldi.

 

 

 

85 yaşındaki oyuncu burada hayatını kaybetti. Türk sinemasına damga vuran, yüzlerce filmde rol alan Cüneyt Arkın’ın çok sayıda ödülü bulunuyordu. Cüneyt Arkın, daha önce Bilal Özcan’ın ‘Laf Aramızda’ programına katılmış, sohbet esnasında va-si-yetini açıklamıştı. Kazandığı paralarla hiç yatırım yapmadığını söyleyen Akın, “Biz paranın da şöhretin de kıymetini bilmedik. Bir dükkan bir şey yapmadık. Bilmiyorum çok uzun yaşarsam sefalet içinde kalabilirim, ö-lebilirim.”

 

 

 

“Ya çalışacaksın ya bir yerden para gelecek. Yalnız benim bir huyum vardır babamdan kalma, ‘3 kuruş kazanırsan bir kuruşunu biriktireceksin’ derdi. Biriktirdim.” “Ancak bir yatırım yapmadık, akıllılık yapmadık. Hazır para ne kadar dayanır ki. İyi ki biriktirmişim iyi ki. Levent’te oturduğum eve güveniyordum. Onu sattığım zaman karı koca başımızı sokacağımız bir ufak yerimiz olabilirdi.”

 

Kalan parayla da yaşardık. Sit alanı ilan etmişler orayı. Yani benim evim 5 liraysa 1 liraya satamıyorsun şimdi alan da bir şey yapamaz çünkü. Yalnız bir şey var. Ben köylüyüm zorluklarla baş etmeyi severim…” Atlara olan düşkünlüğü bilinen Cüneyt Arkın bir zamanlar katıldığı bir programda vasiyetini açıklamıştı. “Atım Hasretim’in yanına gö-m-ülmek istemiştim. Ama sonra çok yanlış anlaşılır diye korktum. Beni ‘Anne babamın yanına g-ömün’ dedim” şeklinde konuştu. Cüneyt Arkın hayat verdiği karakterlerle 7’den 70’e hepimizin kahramanıydı. Türk sinemasının efsane çınarı Cüneyt Arkın’ın ruhu şad, mekânı cennet olsun. Allah rahmet eylesin…

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ