Nature And Life

İdrar Yolu Enfeksiyonuna Karşı Kür Tarifi

İdrar Yolu Enfeksiyonuna Karşı Kür Tarifi
Spread the love

Çağımızın en çok rastlanan hastalıklarından biri de idrar yollarında yaşanan enfeksiyondur. Kadın, erkek ve çocuk ayırt etmeksizin her yaşta ve her cinsiyetten kişinin yaşadığı bu rahatsızlık, sosyal yaşantımız, hususi yaşamımız ve iş hayatımızı başlı başına olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Günümüz de bu sorunla nerede ise her ay başa çıkmaya çalışan bir oldukça şahıs vardır. İdrar yolu enfeksiyonunun en büyük sebepleri içinde bakteriler vardır. Bunlar oldukca sık bir halde üretradan tırmanarak yükselir ve ağırlıklı olarak bireyin kendi dışkısından meydana gelen bağırsak bakterileridir.

Peki Ya İdrar Yolu Enfeksiyonu Olduğunuzu Nasıl anlarsınız Ve Belirtileri Nelerdir;

Sık sık idrara çıkma ihtiyacı,
İdrarı yaparken yaşanmış olan yanma yada ağrı,
İdrar debisinde zayıflama,
İdrarda kan,
İdrarı tutmada güçlük,
Alt karın bölgesinde ağrı benzer biçimde sıralanabilir,
Yukarıda yazdığımız maddeler idrar yolu enfeksiyonunun başlıca olan belirtileri içinde sıralanabilir. Bu durumlar kişinin günlük yaşamını negatif biçimde oldukça büyük derecede etkilemektedir. Bu durumla karşılaşmamak ve karşılaştığımızda da hemen kurtulmak için bir hekime başvururuz fakat kimi zaman her seferinde hekime başvurmak hem maddi açıdan bununla beraber bizi psikolojik açıdan oldukça kötü etkileyebilir. Siz kıymetli okurlarımız için evinizde hazırlayabileceğiniz ve mükemmel sonuçlara erişip, tekrar bu durumu size yaşatmayacak olan bir kürden malzemelerinden, hazırlanışından ve uygulanışından bahsedeceğiz.

MALZEMELER

250-300 gr karnabahar
750 ml(3,7 bardak )su
HAZIRLANIŞI

250-300 gr karnabahar kaynayan 750 ml suya ilave edilir. 5 dk kısık ateşte demlenip süzülür. Haşlanmış karnabaharların suyunun yarısı sabah, diğer yarısı da akşam içilir. 21 gün süresince uygulanır.

Not: Bu kürü tiroid hastalarının kullanması önerilmemektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ