Sağlıklı Yaşam

Kanseri Yenen İbn-I Sina’nın Mucizevi Karışımı

Kanseri Yenen İbn-I Sina’nın Mucizevi Karışımı

Ünlü tıp bilimcisi İbn-i Sina’dan olağanüstü tanım. Önemli esenlik sorunlarının tedavisinde kullanılan ve hala geçerliliğini korumuş olan bu tarifi sizler de rahat bir şekilde hazırlayabilirsiniz. İbn-i Sina’nın İşte o olağanüstü karışımı…

İbn-i Sina’dan insanlık için olağanüstü karışım tarifi önemli esenlik sorunlarınıza iyi gelecek. Birçok sağlık sorununun tedavisinde önemli bir rol oynayan bu karışım iyi mi hazırlanmış olur, gelin beraber bakalım.

 

 

Malzemeler
* 250 gram kuru incir
* 1 litre zeytinyağı

Nasıl yapılır?

Öncelikle incirleri yıkayın, süzün ve kuşbaşı olacak biçimde doğrayın. İncirleri zeytinyağlı kavanozun içerisine alın ve ağzını kapatın. Bu kavanozu 5 gün boyunca karanlık bir yerde muhafaza edin ve bu sürenin sonucunda sabah,akşam olacak biçimde günde iki kere tüketin.

Peki, incir karışımı ne işe yarıyor? Astım şeklinde teneffüs yolu hastalıklarınız varsa incir karışımı ile sorununuzu çözmeniz olası olacak.

İbn-i Sina’nın önerdiği incir karışımının en önemli etkisi ise kanseri önlemesi. Kanser oluşumunu önleyen incir karışımını tertipli bir halde tüketerek etkilerinden faydalanabilirsiniz.
Vücuttaki zararı dokunan maddeleri etkisiz hale getiriyor!

Ölçülü tüketildiğinde incirin sağlığa olan faydası saymakla bitmiyor. İncirin faydaları ve zararları hakkında bilmeniz gerekenler…

BAĞIRSA HAREKETLİLİĞİNİ ARTIRIYOR

Günümüzde yoğun koşuşturmaca nedeniyle sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve düşük lif tüketimi kabızlığa zemin hazırlıyor. Bir bireyin günlük 25-30 gram lif alması gerekirken, incir lif içeriği yardımıyla bağırsak hareketliliğini artırıyor. 1 orta boy incirde yaklaşık 1 gram lif bulunuyor. İncirle beraber 1-2 bardak su içilmesi bağırsak hareketliliğini daha da artırmaya yarar sağlıyor.

BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİYOR

Özellikle yaz aylarından sonbahara geçişle birlikte bağışıklık sistemi zayıflarken, sonucunda incir tüketimi ise kuvvetli antioksidan özelliğiyle vücudun direncini güçlendiriyor. A, E ve K şeklinde birçok vitamin açısından da varlıklı olan incirin, antioksidan kapasitesi özellikle koyu renkli olanlarda oldukca daha yüksek miktarda bulunuyor.

KEMİKLERİ BESLİYOR

2 tane orta boy incirde yaklaşık 1 bardak sütteki kadar kalsiyum bulunuyor. Kalsiyum ve magnezyum içeriği yardımıyla kemikleri besliyor. Özellikle koyu renkli incirlerde kalsiyum içeriği daha yüksek seviyede bulunuyor.

MEME KANSERİ RİSKİNİ AZALTIYOR

Yapılan ilmi emekler, menopoz sonrası dönemde meyve içerikli yüksek lif tüketiminin hanımlarda meme kanseri görülme riskinin daha düşük bulunduğunu ortaya koyuyor. Günde 1 porsiyon meyve tercihinizi 1 adet incirden yana kullanarak meme kanserine yakalanma riskinizi azaltabilirsiniz. İncir, içeriğinde hem de bulundurduğu benzaldehit sayesinde de kansere karşı koruyucu ve önleyici tesir sağlıyor.

 

 

KALBİ KORUYOR

İncir kan basıncının dengelenmesini sağlayan potasyum açısından varlıklı bir meyvedir. Düzenli meyve ve sebze tüketemeyen, işlenmiş gıda ve et tüketimi yüksek kardiyak riskli kişilerde günlük sodyum tüketimi de artar ve potasyum eksikliği görülür. Diyabet hastalığınız yoksa günde düzenli 1 adet incir tüketmeniz kan basıncınızı da dengeleyerek kalbinizi korumaya destek olacaktır

 

Öte yandan vücutta kimyevi reaksiyonlar neticesinde oluşan yada dışarıdan alınan zararı olan maddeleri nötr hale getirerek, hücrelerin tahrip olmasını engellemiş olan antioksidan bakımından son derece varlıklı olan kuru incirin ayrıca vücutta üretilemeyen ve kolesterolün düşürülmesinde, özellikle kalp, beyin ve sinir sisteminin sağlıklı bir biçimde çalışması açısından oldukca mühim bir yere haiz omega-3 ve omega-6 adlı yağ asitlerini içerir.

KOLESTEROL SEVİYESİNİN DÜŞÜRÜLMESİNE FAYDALI

Fiziki ve zihni zorlanmayı ortadan kaldıran incirin vücuda enerji ve güç sağladığı, astım, öksürük ve soğuk algınlığı gibi durumlarda tedavi edici özellik taşımış olduğu dile getirildi. Ayrıca kabızlığı gideren incirin bağırsaklardan toksin maddelerinin atılmasına, kandaki kolesterol seviyesinin düşürülmesine faydalı olduğu da açıklandı.

NE KADAR TÜKETMELİ?

Şeker içinde ne olduğunun yüksek olması ve kandaki şekeri aniden nedeniyle özellikle diyabet hastaları taze veya kuru inciri mutlaka tercih etmemeliler. Eğer tüketilecekse de 1 adet incirden fazla yememeliler. Sağlıklı kişilerin de porsiyonda kontrolü elden bırakmaması gerekiyor. 1 porsiyon meyve yerine 2 orta boy incir tercih edilebilir. Ancak şayet tazeliğine aldanır yüksek oranda tüketirseniz çok yüksek oranda şeker aldınız anlamına gelir. Bu da bir sonraki öğüne kadar daha çabuk acıkmanıza niçin olurken, 100 gram incir (ortalama 2 minik boy incir) 80 kalori, 20 gram da karbonhidrat içerdiğinden, fazla tüketimi diyabet hastalığına yol açabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ