Nature And Life

Kurtlar Vadisi Oyuncusu Osman Wöber hayatını kaybetti

Kurtlar Vadisi Oyuncusu Osman Wöber hayatını kaybetti
Spread the love

Oyuncu Zafer Algöz, meslektaşı Osman Wöber’in hayatını kaybettiğini duyurdu.

 

Zafer Algöz paylaşımında, “Sevgili arkadaşımız Osman Wober’ani bir kalp kriziyle veda etmiş diye haber geldi az önce. Çok üzgünüm. Başımız sağ olsun” dedi.

 

 

OSMAN WÖBER KİMDİR

 

Sinema ve tiyatro oyuncusu ve yönetmeni, yapımcı.

 

27 Şubat 1960, Ankara doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünde eğitim gördü. Devlet Tiyatrosunda tiyatroya başladı. Öğrencilik döneminde Şan Tiyatrosu, Kenter Tiyatrosu ve Yeditepe Oyuncularının oyunlarında roller aldı.

 

1988 – 1993 yılları arasında Adana Devlet Tiyatrosu, 1995 – 1998 yılları arasında ise İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Müdür ve Sanat Yönetmenliği yaptı. Goethe Enstitüsü bursuyla tiyatro çalışmalarında bulundu. 2001 yılında yeniden İstanbul Devlet Tiyatrosunun başına getirildi. Devlet Tiyatroları’nın sahnelediği ve Memet Baydur’un yazdığı oyun olan “Kamyon”‘un yönetmenliğini yaptı. Sekizinci Saat, Cumhuriyet gibi filmlerde roller üstlendi. Şimdiye dek 16 film ve dizide rol alan Osman Wöber, 2017 yılında ekranlara gelen İsimsizler dizisi oyuncu kadrosunda da rol aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ