Nature And Life

Vücudunuz Kalp Krizi Geçirmeden 1 Ay Önce Uyarıyor..!

Vücudunuz Kalp Krizi Geçirmeden 1 Ay Önce Uyarıyor..!
Spread the love

Vücudunuz Kalp Krizi Gerçekleşmeden 1 Ay Önce Sizi Uyarıyor – İşte Herkesin Bilmesi Gereken Gerçekler

Yapılan araştırmalar ve bilinçlendirme emek harcamaları yardımıyla de milyonlarca vatandaşımız da kalp krizinden korunmayı başarıyor.

 

 

1- Yorgunluk
Hepimiz bazen bitap hissedebiliriz. Bu gayet normal. Ama markete giderken bile yoruluyorsanız, durup düşünmeniz gerekiyor.

2- Göğüs Ağrısı
Kalp krizinin en bariz emarelerinden biri de göğüs ağrısı yada sıkışmasıdır. Göğüs ağrısının benzeri ağrılar vücudun çeşitli bölgelerinde de gerçekleşebilir. Özellikle kollarda gerçekleşen ağrılara (sol koltuk altı da bu bölgelerden biridir) dikkat edilmesi gerekir. Ağrı genel hatlarıyla 15 dakika süre gelir.

3- Solunum sıkıntısı
Kalp krizi öncesi teneffüs sıkıntısı ve nefes darlığı deneyim edilir. Bunun temel sebebi de damarlarınızın tıkalı olması nedeniyle akciğerinize kan gidemiyor oluşudur.

 

4- Dermansızlık
Sık sık bitap ve kuvvetsiz hissediyorsanız bunun nedeni akciğerlerinize yeterince kan gitmemesi olabilir. Kronik bitkinlik sendromuna sahip kişilerde kalp krizi riskine sıkça rastlanmaktadır.

5- Baş dönmesi ve soğuk terleme
Aşırı terleme kalp krizi belirtilerindendir. Baş dönmesinin sebebi de genelde beyne yeterince kan gitmemesidir.

6- Grip/Soğuk algınlığı
Ateşiniz yüksek, şiddetli öksürüyor ve anormal şekilde üşüyor musunuz? Merak etmeyin, bunlar kalp krizinin direk emareleri değildir.

YUKARIDA BAHSEDİLEN OLASI KALP KRİZİ BELİRTİLERİNİN İNSANDAN İNSANA VE KADINDAN ERKEĞE DEĞİŞİKLİK GÖSTERDİĞİNİ BİLMEKTE FAYDA VAR. BU 6 OLASI BELİRTİYİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK HEM KENDİ HAYATINIZI HEM DE BAŞKASININ HAYATINI KURTARABİLİRSİNİZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ