Nature And Life

Bulaşık Makinenize Limon Dilimi Koyduğunuzda Bakın Neler Oluyor!

Bulaşık Makinenize Limon Dilimi Koyduğunuzda Bakın Neler Oluyor!
Spread the love

Kullanılmış limonları çöpe atmaktansa bulaşık makinesine geçirmek başta kulağa tuhaf gelebilir fakat limonların neden bulaşık makinesine koyulması icap ettiğini anlar anlamaz siz de bundan sonra çöpe atmaktan vazgeçeceksiniz.

Yapılan araştırmalara bakılırsa insanlar yemeklerinin nerede ise yarısını israf ediyor. Çöpe oldukça fazla yemek atıyoruz. Aslında bunları çöpe atmaktan başka şeyler de yapabiliriz. Örneğin limonları kullandıktan sonra çöpe atmak yerine fazlaca daha müessir bir halde kullanabiliriz.

Sirke ve karbonat gibi limon da oldukça farklı alanlarda kullanılabilen ve kimyasal olmayan doğal bir vasıta haline geliyor. Tek ihtiyacınız olan kullanılmış bir limon parçası veya dilimi. Dilimi bulaşık makinesine yerleştirip makinenizi çalıştırdıktan sonra göreceklerinize siz bile şaşıracaksınız.

 

Düşük pH değeri ve antibakteriyel özellikleri sebebiyle limon suyu organik temizlik ürünü gibi kullanılabiliyor. Sadece bulaşıklarınızın daha iyi yıkanmasını sağlamıyor ve bununla birlikte makineye atılanların daha güzel kokmasını sağlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ