Sağlıklı Yaşam

NASIR ÇİLESİNDEN 1 GÜNDE KURTULUN NASIL MI ? İŞTE CEVABI

NASIR ÇİLESİNDEN 1 GÜNDE KURTULUN NASIL MI ? İŞTE CEVABI

Gün içinde çok fazla ayakta duran, yürüyen kişilerin ayak tabanlarında veya parmak kenarlarında tabaka sertleşmesi meydana gelebilir. Nasır adı verilen bu sertleşmiş tabaka, oldukça can yakıcıdır. Peki bu ağrılı süreçten iyi mi kurtulunur?

 

Ayakların devamlı olarak pabuç içinde kalması, gün arasında uzun süreli ayakta kalmak gibi birtakım durumlar bazı cilt problemlerine neden olabilir. Nasır olarak malum deri sertleşmesi ise en yaygın görülen cilt sorunudur. Hayatı çileye dönüştüren nasırdan kurtulmak için yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

ASPİRİN YÖNTEMİ
Yarım çay bardağından biraz daha azca suyun içine 4 adet aspirin atın ve aspirinleri eriyene kadar karıştırın. Macun kıvamına getirdikten sonrasında nasırlı bölgeye sürün. Üzerini bandaj ile kapatın. Bir gece süresince bu şekilde beklemeye alın. Küçük çaplı nasırlar genel anlamda bir günde yumuşar ve ağrı yok olur. Eğer geçmezse ertesi gün yine edin.

 

ANANAS YÖNTEMİ
Lezzetli bir tropikal meyve olan ananas, nasır tedavisi için oldukca etkilidir. Tedavi yöntemi ise oldukça rahat. Bir dilim ananası kesin ve nasırlı bölgenin üzerine yerleştirin. Ardından sargı beziyle sıkı bir biçimde sarın. Bir gece beklemeye alın. Sabah kalktığınızda ayağınızdaki ananası çözün ve duru suyla sudan geçirin.

!– Composite Start –>
İNCİR YÖNTEMİ
Olgunlaşmamış incir nasır tedavisinde kullanılan bir öteki naturel yöntemdir. Yeşil incirin suyunu sıkın. Nasırlı bölgeye yoğun bir biçimde incir suyundan sürün. Bir gün boyunca nasırlı bölgeyi yıkamayın.

 

AYAK BAKIMI NASIL OLMALIDIR?
Her gün ayaklarınızı 15 dakika ılık suda bekletmeyi ihmal etmeyin.
Nasırlı bölgeyi her banyo sonrası ponza taşı ile törpüleyin.
Sürekli topuklu ayakkabı ya da devamlı terlik giymekten vazgeçin.
Deri sertleşmesini önlemek için ayak kremlerinden faydalanın.
Ayakkabı seçiminde oldukca sert ya da oldukca yumuşak taban almayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ