Sağlıklı Yaşam

Faydaları Saymakla Bitmiyor

Faydaları Saymakla Bitmiyor

Suyunun Öyle Faydaları Var Ki

Bamyanın sağlığa yararlarından daha oldukça yararlanmak amacıyla suyunu hazırlayabilirsiniz. Bamya suyu bilhassa kilo verme vakitcinde ve şeker hastalığının tedavisinde son derece etkilidir. Bamya suyunu cildiniz amacıyla de kullanabilirsiniz. Yüksek miktarda C ve K vitamini sahibi olan bamya suyunun, zayıflamaya yardımcı olduğu için şeker hastalığı ile mücadeleye kadar pek oldukça hastalığa deva olmaktadır.

Bamya, vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar, böylece kalp hastalığı tehlikesini azaltır ve sindirim sistemini iyileştirir, ülseri mani olur. İçeriğindeki C vitamini bağışıklığı, K vitamini kemikleri sağlamlaştırır. Bamya suyunu nasıl hazırlayacaksınız? 3-4 tane taze bamyayı dilimleyin. Bir bardak suyun amacıylae koyun ve bardağın ağzını kapatın. Bamyayı suyun içersinde minimum 8 saat bekletin. Gece yatmadan suyu hazırlayabilir ve sabah tüketebilirsiniz.Kahvaltı yapmadan aç karnına, bamya dilimlerini içersinden çıkarın ve suyunu amacıyla. Bamya suyunun yararları Şekeri düzenler Şeker hastalığı vücuttaki başka organları da etkilediği amacıyla yüksek şeker seviyesi ile savaşım önemlidir. Şeker hastalarının, 15 gün derli toplu bamya suyu tüketmesi halinde yüksek şeker seviyesinı düşürmeleri ihtimaller içindedir. 15 günün ondan sonra bamya suyu içilmesine ara verilmelidir. Aynı zamanda, şeker hastalığı böbreklerde de problemlere neden olur. Bamya suyu, şekeri normal seviyelerde tutarak böbreklerin zarar görmesini engeller.

Kilo vermeye destek verir Bamya rejim listelerinde sık sık kullanılır. Çünkü, yüksek lif seviyesi nedeniyle sindirim sistemini uzun vakit çalıştırarak aç olmama hissi verir. Kendisinde barındıdığı bolca miktardaki C vitamini vücuttaki yağların yakılmasına destek sunar. Kalbi korur Şeker hastalığı tedavi edilmezse kalp amacıyla de zararı dokunan duruma gelebilir. Yapılan bir incelemeye gore, bamya tüketen bireylerin tüketmeyen şahıslara oranla yüzde 10 daha az kalp rahatsızlığına yakalandığını meydana koymuştur. Öksürük ve boğaz ağrılarını geçirir Bamya suyu teneffüs yolu rahatsızlıklarını geçirir, öksürük ve boğaz ağrısına iyi gelir. Karın ağrısını geçirir Bamya suyu, karın ağrısı ve ishal problemleri amacıyla de idealdir. Lif yönünden varlıklı olan bamyanın suyu içildiğinde bağırsakları düzenler, kabızlığa da iyi gelir.Cildi nemlendirir

Kuru bir cilde sahipseniz bamya suyunu cildinizi nemlendirmek amacıyla kullanabilirsiniz. Düzenli tüketilmesi halinde kırışıklıkları azaltır, sivilceleri yok eder. Anemiyi tedavi eder Anemi kısaca ka-nsızlık bozukluğu yaşıyorsanız, bamya suyu vücudunuzun daha çok alyuvarlar üretimine yardımcı olur. Bağışıklığı kuvvetlendirir Bamya suyu yüksek oranda C vitamini içermesi nedeniyle bağışıklığı kuvvetlendirir. Kemik erimesini mani olur Bamya suyu kemikleri kuvvetlendirir, osteoporoz yani kemik erimesini de engellemeye destek verir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ