Sağlıklı Yaşam

Bir Ay Kullanın Ardından Iki Hafta Ara Verin

Bir Ay Kullanın Ardından Iki Hafta Ara Verin

Şeker Hastalarına Bu Mucize Derman Oluyor

Bir ay kullanın peşinden iki hafta ara verin ve şeker hastalığından meşe palamudu kullanarak kurtulun. Kullanılan meşe palamudu çoğunlukla çörek otu ile karıştırılıp ezilerek kullanıldığı takdirde şeker hastalığına mühim derecede faydalı olur. Sizlerle yazı süresince meşe palamudunun nasıl ve ne denli etkilediğini paylaşacağız.

 

Meşe Ağacı, Meşe Palamudu, Pelit Nedir?
Dört yüze yakın cinsel bulunan meşe ağacı kayıngiller familyasına mensuptur. Meşe palamudunun 18 farklı cinsel vatanımızda bulunur ve pelit formu Anadolu bölgesine hususi bir cinstir. Ülkemizin çoğu yerinde yetişmektedir. Meyveleri palamuda benzediği için meyveleri de meşe palamudu olarak adlandırılır.
Bu denli palamutlar uzun seneler süresince hayvan yemi olarak kullanıldı. Bunun yanı sıra ihtiva ettiği varlıklı protein payı sebebiyle insanoğlu tarafınca da gıda deposu olarak kullanılmıştır. İdrar söktürülmesi ve prostat iyileştirilmesi için de kullanılan bir bitkidir.

Meşe Palamudu Şeker Hastalığı Rehabilitasyonu için Gelecek Vaad Ediyor!!!
Çörek otu ile karıştırılıp ezildiği takdirde tüketilirse diyabet hastaları için oldukça yararlı. Kan şekeri seviyenizi dengeler.

Meşe Palamudunun Faydaları

Yukarıda da belirttiğimiz benzer biçimde şeker hastaları için çok yararlıdır ve kan şekeri seviyesini dengeler. Palamut kullanılarak hazırlanan çayın tüketilmesi de yararlı olacaktır.

Mikrop öldürücüdür. Çay formunda tüketildiğinde boğaz iltihaplanmalarını, karaciğer iltihaplanmalarını ve göz iltihabının iyileşmesine katkı sağlar.

Egzamayı önler.

İshal durumunu bitirir. Bağırsak sorunlarını çözer.

 

Frengiyi önler. Basur hastalığı için de kullanılabilir. Kanama durdurucu özelliktedir. Bu nedenle mide kanaması gibi durumlarda kullanılabilir.

Meşe Palamudu Ne Zaman Toplanır?

Ağustos ayının 15’inden eylül ayının orta demlerine kadar toplanabilir. 15 gün boyunca kurutulur ve kurutma niteliğinde çevresel zararlardan uzak durulmalıdır.

Meşe Palamudu Çayı ve Kahvesi Nasıl Yapılır?
7 tane meşe palamudunu kestane çizer benzer biçimde çizin ve 1 L kaynar su içine ekleyin. İki saat süresince demlemeye bırakın. Gün içinde tüketin ve tadını bal kullanarak tatlandırabilirsiniz.
Palamud kahvesi için ise palamutları kavurun ve kavrulduktan sonra toz haline getirin. Su içinde kaynatın. Pekmez, şeker veya bal kullanarak tatlandırabilirsiniz.

Meşe Palamudu Hastalıklarda Nasıl Kullanılır?

İshali kesmek için 1 bardak suyun içerisine 2 tane palamut koyun ve 10 dk kaynattıktan sonrasında için.

Kavurup, toz haline getirdikten sonrasında 4 gramı 1 bardak su içerisinde 5 dakika kaynatıp içildiği takdirde bel gevşekliğini, frengiyi ve bağırsak sorunlarını önler.

Pamuk sayeinde hazırladığınız palamut çayını hemoroidli bölgeye sürün.

Egzamalar için ise palamut ve kabuk ile banyo suyunu hazırlayın.

Toz halinde eş ölçüde 1,5 çay kaşığı bal ile karıştırılıp çocuklara yedirilirse alt nemlendirme meselelerini giderir.

Diyabet İçin Nasıl Kullanılır?

500 mL su içerisinde 6 tane meşe palamudunu çizip atın ve 10 dakika süresince kaynatın. Daha sonrasında karışımı süzgeçten geçirin ve bir ay boyunca her gün tüketin ve iki hafta ara verin. Her akşam yiyeceklerden ilkin bir bardak tüketin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ