Nature And Life

Buzdolabına Konulan Bozuk Para B’akın Ne Yapıyor

Buzdolabına Konulan Bozuk Para B’akın Ne Yapıyor
Spread the love

BUZ DOLABINA DEMİR PARA KOYMAK HAYAT KURTARIYOR
Diyelim ki, uzun soluklu bir tatile çıkacaksınız ve evde olmayacaksınız; ama evde yiyecekleriniz var ve onları atmak istemiyorsunuz. İşte mucize çözümü

 

Çözüm şu: buzluğa bozuk para dercetmek!

En iyi çözüm tabi ki buzluk! Eğer yiyecekleri buzdolabının buzluk kısmına ya da dipfrize atarsanız, döndüğünüzde ilk günkü benzer biçimde taze yiyebilirsiniz.

 

Peki, dondurma işleminin sıhhatli bir şekilde gerçekleşip gerçekleşmemiş olduğu için iyi mi emin olabilirsiniz? Tabi ki, tek bir demir parayla! Bir bardağın içerisine su doldurun ve buzluğa koyun. Bardaktaki su donduktan sonrasında üstüne bir tane demir para yerleştirin ve buzluğu kapatın. Döndüğünüzde para hala donmuş suyun üzerindeyse, yiyecekleriniz sağlıklı anlamına gelir.

 

Para, bardağın altına çökmüş ise o yiyecekleri sakın yemeyin. Bu, buzdolabınızın yemekleri yeterince soğutamadığını ve yemekleri korumuş olan buzun eridiğini gösterir. Demir parayı ne kadar dipte bulursanız, yiyeceklerinin bakterilenmiş ya da çürümüş olma riski artacaktır. Küçük ve mütevazi bir hareket bile önemli şeyleri algılamak için ne kadar etkili, o şekilde değil mi? Böyle faydalı bilgilerle karşınıza çıkmaya devam edeceğiz, siz de bizi takip etmeye devam edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ