Nature And Life

Uyurken Düştüğünüzü Hissettiyseniz.. Bakın Sebebi Neymiş

Uyurken Düştüğünüzü Hissettiyseniz.. Bakın Sebebi Neymiş
Spread the love

Uyurken Düştüğünüzü Hissettiyseniz.. Bakın Sebebi Neymiş Uyurken Birden Boşluğa Düşme Hissi Yaşadıysanız Mutlaka Okuyun.. İşte sebebi bu;…

 

Çoğumuz bir kez bile olsa uyurken birden boşluğa düşme hissini yaşamışızdır. Bilim adamları bu durumun neden olduğu araştırdı.

Çoğunlukla uykuya dalmadan hemen ilkin oluşan bu his, bir fazlaca adamın başına gelen bir vaziyet. Peki, bu vaziyet niçin oluyor ?

Yorucu bir günün sonunda gelen uyku sırasında kaslarımızın ani kısa kasılmalar geçirmesi, boşluğa düşme hissine sebep oluyor. Çok büyük bir ihtimalle vücudumuzun uykuya fiziksel olarak hazırlanışı esnasında meydana gelen belirli elektriksel ve hormonal değişimlerin bir kararı olan bu hissin tam olarak açıklaması ise belirlenebilmiş değil.

 

Kısa ve genel hatlarıyla, bu hissin, kaslarımızın ani ve kısa kasılmaları cevabında ortaya çıktığını da söyleyebilir

 

Yürek Dede Hikayesi Yürek Dede Hikayesi
Uyurken hepimizin favori yatış pozisyonları vardır. Peki hangisinin neye iyi geldiğini veya ne derece zararı olan olduğunu biliyor musunuz? Ortalamayı 8 saat alırsak bir insan ömrünün 3’te 1’ini uyumakla geçiriyor. Bu sebeple uyku hakikaten de oldukca mühim bir vaziyet.

 

Bunun tam olarak bir cevabı olmasa da, uyurken alacağınız pozisyonun horlamada, cilt buruşmasında yada asit ve reflü azalmasında müessir bulunduğunu söyleyebiliriz. İnfografikte hangi uyku pozisyonunu seçmeniz gerektiğine dair ipuçları bulabilirsiniz.

Bilim adamları insanların uyurken aldıkları pozisyonların onların karakterini yansıttığını söylüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ