Nature And Life

Bu Özelliğe Sahipseniz Yumurta Sarısını Asla Tüketmeyiniz

Bu Özelliğe Sahipseniz Yumurta Sarısını Asla Tüketmeyiniz
Spread the love

Bu Özelliğe Sahip Kişilerin Asla Yumurtanın Sarısını Tüketmemesi Gerekiyor
Her Gün tüketenler dikkat! O hastalığı tetikliyor..

 

Zengin bir protein kaynağı olan yumurta, doktorların sağlıklı bir yaşam için beslenme planımıza dahil etmemizi istedikleri bir gıda türü. Ancak yumurtanın sarısı doğada en fazlaca kolesterol içeren gıdalardan biri..

Bu sebeple bazı esenlik sorunlarına sahipseniz yumurta tüketimini sınırlandırmanız gerekiyor aksi taktirde o hastalık tetikleniyor!

Dünya genelinde yapılan geniş kapsamlı araştırmalar kandaki kolesterol düzeyi ile koroner kalp rahatsızlıkları içinde bir birlikteliğin olduğunu, kan kolesterolü yüksek olan kişilerin kolesterol düzeylerinin tedavi ile düşürülerek kalp hastalığı riskinin azaldığını ispatlıyor…

Kalbinizi tehlikeye atmayın!
Kandaki kolesterol düzeyi ile kalp rahatsızlıkları arasında ciddi bir ilişki var. Kan kolesterolü yükseldiğinde doğru orantılı olarak kalp hastalıklarının görülme sıklığı da artıyor. Kolesterol oranı yüksek besinler tüketmek damar sertliğine niçin olan aterosklerozaya yol açıyor. Yumurta tüketiminde miktar bu yüzden önemli. Eğer kolesterol değerleriniz düzgüsel değilse doktorunuzdan bunun için bir rejim listesi alabilirsiniz.

 

 

Kolesterol düzeyine ne derecede yansıdığı önemlim.
Araştırmalar alınan her 100 mg kolesterolün toplam kolesterolü 2-3 mg artırdığını ve bu artışın da yüzde 70 kadarının LDL dediğimiz kolesterolü yükselttiğini gösteriyor.

Basit bir hesap yapmak gerekirse;

Bir yumurtanın yaklaşık 220 mg kolesterol içerdiğini kabul ettiğimizde, bir yumurtanın sarısını yemekle kolesterolün 4-6 mg, LDL kolesterolün ise 3-5 mg kadar artacağını söyleyebiliriz.

İyi ve fena kolesterolü yükseltir

Yumurta tükettiğimizde hem kolesterol aynı zamanda LDL kolesterol seviyeleri yükselmektedir. Dikkat etmeniz gereken mühim nokta ise; Akdeniz ve vejetaryen tipi beslenmeye yumurta eklenmesi niteliğinde kolesterol düzeyinin fazlaca ciddi şekilde yükselmesidir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ