Sağlıklı Yaşam

yeni meydana geldi

yeni meydana geldi

 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Balıkesir’in Karesi ilçesinde art arda iki deprem oldu. İlk deprem saat 01.13’te 4.1 büyüklüğünde gerçekleşirken, depremin derinliği 10.98 km olarak ölçüldü. İkinci deprem ise saat 01.58’de 4.7 büyüklüğünde ve 14,1 kilometre derinlikte gerçekleşti. Depremler İstanbul, Bursa ve çevre illerde de hissedildi. Ve

Saat 19.05 saatlerinde 4.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem oldukça şiddetli hissedildi ve halk sokağa döküldü.

Muğla’nın Datça ilçesinde saat 19.05 saatlerinde 4.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD’dan yapılan açıklamada, “Ege Denizi’nde Muğla’nın Datça ilçesi açıklarında saat 19.05’te 4,4 büyüklüğünde bir Deprem meydana geldi” denildi.

Beklenen Marmara depremi için önemli bir çalışma gerçekleştirildi. İstanbul Avcılar’da düzenlenen ‘Deprem ve Hazırlık’ konulu panele katılan Prof. Dr. Naci Görür, Marmara Denizi’nde kıyıdan 8-9 kilometre uzaklıktaki fayın, 20 kilometre kuzey ve güney kesiminde çok büyük etkisi olacağını belirtti.

Görür, Haliç’ten Silivri’ye kadar olan bölgeyi ise ‘cehennemin içi’ olarak tanımladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ