Nature And Life

Dünyanın En Yaşlı İnsanı 256 Yıl Yaşadı..!! İŞTE SON SÖZLERİ DÜNYAYI Ş’OKE ETTİ

Dünyanın En Yaşlı İnsanı 256 Yıl Yaşadı..!! İŞTE SON SÖZLERİ DÜNYAYI Ş’OKE ETTİ
Spread the love

Çinli bitki bilimcisi d*övüş sporcusu olan Li Ching-Yuen 1736’da doğduğu söyleniliyor fakat kayıtlara 1677 olarak biliniyor. Bu iki Doğum evveliyatına göre 1933 yılında can veren Li Ching-Yuen 197 veya 256 yaşlarında olması gerekiyor.

Her iki türlüde dünyanın en fazlaca yaşayan insanı oluyor.1677 Yılında Chyi Jiang Hsie, Szechuan köyünde d*oğmuş olması lazım. Yaşamını bir oldukca kısmını dağlarda nebat biriktirerek ve uzun yaşamı inceleyerek geçirmiştir.1748 Yılında doğrusu 71 yaşlarında iken Çin o*rdusuna d*övüş spor hocası olarak iştirak etmiştir. 1927’de ise komutan Yang davet etmiştir. Yaşına karşı g*üçlü ve mertliğinden etkilenmiştir.

Evine döndü ve 1 sene sonrasında c-an verdi. Kimisi Doğal yaşamından kendiliğinden c-an verdiğini söylesede kimisi ise Bu dünyada yapmam gerekeni yaptım evime gidiyorum söylediği söyleniyor.

Uzun yaşamın gizemi sorulduğunda Akılda Li’nin yanıtı her zaman şunlardı:-Temiz Kalpli olun-Bir kaplumbağa gibi otur-Bir güvercin kadar yaşam dolu yürü-Bir köpek gibi uyu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ