Sağlıklı Yaşam

Öyle bir hediye verdi ki…

Öyle bir hediye verdi ki…

Bursa’da temizlik görevlisi olarak çalışan Celal Yıldız, sokağı süpürdüğü esnada çanta buldu. Bulduğu çantayı açan erkek, içinin para dolu olduğunu görmüş oldu. Yıldız’ın sahibine ulaştırdığı 650 bin TL’yi sahibine teslim etmesi karşılığında armağan olarak 200 TL alması şaşkınlık yarattı. Celal Yıldız’ı videoya kaydederek kendisine teşekkür eden Sinan Tekin, “Bu duruma üzüldüm” laflarına yer verdi. Bursa’nın Osmangazi ilçesinde Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan Celal Yıldız, yerleri süpürdüğü sırada içinde tam 650 bin TL olan çanta buldu. Hiç düşünmeden parayı sahibine ulaştıran Yıldız’a verilen 200 TL herkesi üzdü. Yıldız’ın videosunu çeken Sinan Tekin, hediyenin daha fazla olması gerektiğini dile getirdi. Celal Yıldız ise, “Böyle bir vaka yüz kere başıma gelse yine aynısını yapardım” dedi

ÖNCE ÇÖPE ATMAYA YELTENDİ Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde 12 senedir muhit temizlik mensubu iki çocuk babası Celal Yıldız, gece yarısı saat 4 sıralarında yolun kenarında bulduğu çantayı alıp çöpe atmak istedi. Çantayı test eden Yıldız, içinde yüklü oranda para olduğunu görür görmez, çantayı 4 saat kadar muhafaza etti. Sabah saatlerinde durumu polise haber verdi. Polis ekipleriyle beraber çantanın sahibine ulaşan Yıldız, bulduğu 650 bin lira dolu çantayı sahibine eksiksiz teslim etti.

“BANKA OTURUP NE YAPACAĞIMI DÜŞÜNDÜM”Çantayı çöpe atacakken içini kontrol edip para bulunduğunu görür görmez yanına alıp ekiplere malumat veren Celal Yıldız, “12 senedir bu işi yapıyorum. Çantayı buldum, yanıma aldım. İçine baktığımda para bulunduğunu gördüm. Paraya asla dokunmadan meydanda bulunan banka oturdum. Kime nereye bildireyim diye düşündüm. O sırada eşimi arayıp durumu anlattım. O da git sahibine ver, teslim et dedi. Daha sonra memurlar geldi. Burada çanta kaybolmuş, buldun mu diye sordular. Ben de bulduğumu söyledim. Polislerle birlikte çantanın sahibinin dükkanına gittik. Çantayı sahibine teslim ettik. Teşekkür etti. Sarıldı. Sonra ben çıktım dükkandan. Çıkarken cebime yemek parası sıkıştırdı. Ben işime geri döndüm. Polisler orada tutanak tutmuşlar. Ne kadar para olduğunu bilmem. Ben teslim ettim ve gittim” ifadelerini kullandı.

“YİNE OLSA YİNE AYNISINI YAPARIM”Para dolu çantayı bulduktan sonra teslim etmek için hiç tereddüt etmediğini, iyi insan olmanın oldukca güzel bir duygu olduğunu söyleyen Yıldız, “İnsanlara misal olmak güzel bir şey. Benim boğazımdan bir lokma haram geçmedi. Helal kazanıp helal yedim. En iyisi alın teriyle kazanıp yemek. Yine başıma gelse aynısını yaparım. Yüz defa da olsa aynısını yaparım. Hiç tereddüt etmem. Üzülmenin aksine teslim ettiğim için mutluyum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ