Nature And Life

Her derde deva Mucize bitki !

Her derde deva Mucize bitki !
Spread the love

Mucize bitki
Kalp damar sağlığından tutun da sindirim düzeneğinin doğru işlevini gerçekleştirmesine kadar destek oluyor. İşte keçiboynuzunu sütle karıştırıp içmeniz için 10 güzel neden.
Kalsiyum, potasyum, demir ve sodyum benzer biçimde zengin minerallere haiz olan keçiboynuzu aynı vakitte yüksek oranda posaya haiz.

Değerli içeriği sayesinde; bayanların gelişen yaşlarda kemiklerden kalsiyum çekilimi bulunmuş olduğu için osteoporoza karşı tedbir alınmasını oluşturan keçiboynuzu, evlatların kemik gelişiminde de kalsiyum depolarını doldurmaya yarıyor.

Kalp damar sağlığından tutun da hazım düzeneğinin doğru işlevini gerçekleştirmesine kadar destek oluyor. İşte keçiboynuzunu sütle karıştırıp içmeniz için 10 güzel neden.
Kalsiyum, potasyum, demir ve sodyum benzer biçimde zengin minerallere sahip olan keçiboynuzu aynı vakitte yüksek oranda posaya haiz.

Kan kolesterol seviyesini normale çevirmek isteyenler 2 ay vakitsince pişmeden olarak 10 gram keçiboynuzu tüketmeli. Yapılan çalışmada; bir küme insan 2 ay vakitsince su, süt yahut yoğurda katılarak tüketilen keçiboynuzunu tüketti ve kan kolesterolü değerleri normale ulaştı.

Kalp damar sağlığından tutun da hazım düzeneğinin doğru işlevini gerçekleştirmesine kadar yardımcı oluyor. İşte keçiboynuzunu sütle karıştırıp içmeniz için 10 güzel niçin.
Kalsiyum, potasyum, demir ve sodyum şeklinde zengin minerallere haiz olan keçiboynuzu aynı vakitte yüksek oranda posaya sahip.

Keçiboynuzun içinde tespit edilen çözünmez posa bağırsak ve hazım sistemini düzenler, kabızlığı giderir. Vücuttaki suyun tutulmasını sağlayarak bağırsak içinde gıdaların hareket etmesine destek sağlar.

Kalp damar sağlığından tutun da hazım düzeneğinin doğru işlevini gerçekleştirmesine kadar destek oluyor. İşte keçiboynuzunu sütle karıştırıp içmeniz için 10 güzel niçin.
Kalsiyum, potasyum, demir ve sodyum benzer biçimde varlıklı minerallere sahip olan keçiboynuzu aynı vakitte yüksek miktarda posaya sahip.

Balgam söktürücü özelliği vardır, bu sayede öksürüğü keser. Hasta bulunduğunuz dehemmiyetlerde sütün içerisine keçiboynuzu unu katıp bu karışımı içebilirsiniz.

Kalp damar sağlığından tutun da sindirim düzeneğinin doğru işlevini gerçekleştirmesine kadar yardımcı oluyor. İşte keçiboynuzunu sütle karıştırıp içmeniz için 10 güzel niçin.
Kalsiyum, potasyum, demir ve sodyum şeklinde zengin minerallere sahip olan keçiboynuzu aynı vakitte yüksek miktarda posaya haiz.

KALP-DAMAR SAĞLIĞINI KORUYUCU ÖZELLİĞE SAHİP”

 

Baklagiller familyasından keçiboynuzunun, içerdiği çözünmez posa, polifenoller ve taninler ile sağlığa olumlu etkisi bulunuyor. Genellikle de antioksidan özelliği ile de kalp-damar sağlığına son aşama mühim yararlar sağlıyor. Potasyum, kalsiyum, sodyum, magnezyum ve demir minerallerinden zengin olan keçiboynuzunun, toplam posa miktarı da yüksek oranlarda seyrediyor.

Kalp damar sağlığından tutun da hazım düzeneğinin doğru işlevini gerçekleştirmesine kadar yardımcı oluyor. İşte keçiboynuzunu sütle karıştırıp içmeniz için 10 güzel neden.
Kalsiyum, potasyum, demir ve sodyum gibi zengin minerallere sahip olan keçiboynuzu aynı vakitte yüksek oranda posaya haiz.

Çözünür ve çözünmez posa içinde ne olduğu dışında iyi bir kalsiyum kaynağı da olan keçiboynuzunun özellikle hanımefendiler ve çocuklar yönünden tüketilmesi daha da ehemmiyet taşıyor. Genellikle de kan kolesterol seviyesinin normalin üstünde bulunmuş olduğu halde derli toplu olarak keçiboynuzu unu tüketilmesi üzerine uygulanan bir çalışmada kan kolestrol seviyesi ve LDL kolestrolü üstüne olumlu neticeler elde edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ