Nature And Life

Sivrisineklerden Kurtulmak İçin Bunları Mutlaka Yapın!

Sivrisineklerden Kurtulmak İçin Bunları Mutlaka Yapın!
Spread the love

Yazın kabusu sivrisineklerden kurtulmak sandığınız kadar oldukça kolay! Doğal yöntemlerle sivrisinekleri uzaklaştıracak şekilleri kesinlikle kontrol edin! Havaların ısınmasıyla ortaya çıkan davetsiz misafirler olan sivrisinekler kaşıntı ve yara şeklinde istenmeyen cilt problemlerine neden oluyor. Sivrisineklerin hedefi olmamak ise kolay yöntemler uygulayarak mümkün hale gelebiliyor. İşte sivrisineklerden kurtulmanın yolları…

 

Koyu renkli giysilerden uzak durun Sivrisinekler koyu renkleri kendi hususi alanları benzer biçimde gördükleri için koyu renkli elbiseler giyerseniz sizin yanınıza daha çok uğrarlar. Açık renk giysiler her vakit işe fayda. Sirke kullanın Odanızın penceresinin önüne içerisine sirke ilave edilmiş bir bardak su koyarsanız sivrisinekler odanızdan uzaklaşacaktır. Sirke güçlü bir sivrisinek kovucu görevi görür. Laktik asitli gıdalardan uzak durun Potasyum içeren gıdalar ve tuzlu yiyecekler sivrisineklerin size doğru çekilmelerini sağladığından bu tür besinleri tüketmemeye çalışın. B ve C vitaminine yönelin B vitamini ve C vitamini yönünden zengin besinler sivrisineklerin oldukça sevmediği gıda gruplarından.

 

Bu tip vitaminlere haiz besinleri tüketirseniz sivrisinekler sizden uzak durur. Nane ve limon karışımı kullanın Bir bardağa su doldurarak içerisine biraz nane yaprağı birazcık da limon suyu sıkarak sivrisineklerden kolayca kurtulabilirsiniz. İsterseniz bu karışımı vücudunuza sürerek de sivrisinekleri kendinizden uzak tutabilirsiniz. Sarımsak ya da soğanı kontrol edin Sarımsak yahut soğanı ortadan ikiye bölerek sofranızın üstünde bırakabilirsiniz. Keskin kokusu olan sarımsak ve soğan mükemmel bir sivrisinek kovucu olarak vazife görürler. Bahçenizde veya evinizin girişinde su birikintisi olmasına izin vermeyin Su birikintisi sivrisineklerin uğrak alanlarının başlangıcında geliyor. Bahçenizi ve evinizi düzenli olarak temizleyerek su birikintisine izin vermeyin.

 

Biberiye bitkisi dikin Bahçeniz varsa biberiye bitkisi kokusu ile sivrisinekleri uzaklaştıran bitkiler içinde bulunuyor. Bahçenize biberiye bitkisi dikerek sivrisineklere savaş açabilirsiniz. Yalancı melisa yetiştirin Yalancı melisa keskin bir kokuya haiz. Sivrisinekleri kokusu ile uzaklaştıran bu nebat kolay yetiştiği için pek oldukca kişi tarafından yetiştiriliyor. Sık duş alın Sivrisinekler ter ve ıslak cilt üstüne daha oldukça gelir. Bunu önlemek için cildinizin kuru olmasına ve sık duş almaya itina gösterin. Yeşil limon ve karanfil ikilisini kontrol edin

 

Yeşil limonu ortadan ikiye bölerek limonların içlerine karanfil parçaları koyarsanız sivrisineklerin bir süre sonra odanıza gelmediğini fark edeceksiniz. Doğal yağları kullanın Vanilya yağı, limon yağı yada çay ağacı yağını sivrisinek ısırıklarına karşı yatıştırıcı olarak kullanabilirsiniz. Bunun yanında bu yağları suyla karıştırarak sprey olarak kullanmanız da mümkün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ