Sağlıklı Yaşam

İncir Yaprağındaki Gizli Mucize

İncir Yaprağındaki Gizli Mucize

İncir Yaprakları Diyabete Doğal Çözüm olabilir mi?Diyabete karşı bütün umutları yitirmişken, her şey bu şekilde değişti; DİYABETİ NASIL YENDİM?Yapılan araştırmalarda incir yaprağı ekstresinin şeker hastalarında kan glukoz değerinin mühim seviyede düşürdüğü, insülin kullanan şeker hastalarında daha az insulin dozuna gereksinim duyduğunu göstermiştir. Bu biçimde deva yan etkilerinin de azalmasını da sağlıyor. Bunun dışında incir yaprağı ekstresinin kullanımında tokluk kan şekerinin de kontrol altında tutulabileceğini göstermiştir.

6 Yıl süresince doktorum bana insülin kullanıp kan şekerini normale çevirmem gerektiğini söylemiş oldu ve daha farklı birçok deva kullanarak diyabet hastalığının yüzünden birçok sıkıntı yaşadım.Arkadaşlarımın beni bir şifacıya yönlendirmesi sayesinde, her şey fazlaca değişti. Bana önerilen bu organik çay yardımıyla diyabetten artık kurtuldum.İncir yaprakları, kandaki glükozu astrenjan ve düzenleyici özellikleri ile doğuya özgü şifa tariflerinde oldukca iyi bilinir, bu yüzden diyabetin organik tedavisine takviye olarak fazlaca önemli bir yer kaplar.Muhtemelen insanların bir çok incir ağaçlarının çok faydalı besinlere dahil olduğunu bilmiyordur. Ancak bu faydayı sadece oldukca leziz ve sıhhatli meyvesi vermez, ayrıca yaprakları da sağlığımız için oldukça değerlidir.

İNCİR YAPRAKLARI VE DİYABETİ

İncir yaprakları yüksek oranda naturel insülin ihtiva eder, bu yüzden yaprağını tüketmek, insülin enjekte etme ihtiyacını azaltır. Şeker hastalığı – diyabet olanlar için harika organik bir metot olabilir.İncir Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır?İncir Yaprakları Çayı: Üç incir yaprağını yarım litre suda koyun ve 15 dakika kaynatın. İçme suyu olarak kullanın, bir ay arasında sonuçları görmeye başlayacaksınız.

Bu çayın iyi geldiği başka kullanım alanları:

Trigliseritlerin seviyesinin düşürülmesinde incir yaprakları:İncir yaprakları vücuttaki trigliseritlerin seviyesini düşürür, bundan dolayı düzenli olarak tüketilmesi icap eder; bu da kalp krizi ve obeziteyi önler.

Ülsere karşı incir yaprağıÜlser karşısında iyi bir çare olarak; incir yapraklarını çiğneyin ve ortaya çıkan suyu yutun.

İncir bolca lif içerirİncir, en fazlaca lif içeren meyvelerden biridir bu nedenle onu tüketmek sindirim sistemine yararlı olacaktır. Öte taraftan, vücudumuzun hazım sistemini hızlandırdığı için, obez insanların veya kilo vermek isteyenlerin de tüketmesi önerilir. Aynı zamanda kabızlığa karşı mücadele eden doğal bir müshildir.

Bronşit:İncir yapraklarıyla, bronşit, astım ve diğer teneffüs yollu rahatsızlıkları için evde hazırlanabilecek iyi bir tedavi olacaktır.Kan basıncıLif, önemli oranda potasyum kaynağı olup, bununla beraber kan basıncını test altına alabilecek mineral yuvasıdır, bu yüzden bu meyveyi hipertansiyon hastalarının da tüketmesi önerilir.

Çalışmalar incirlerin antioksidan özelliğe haiz olduğunu göstermiştir. Vücuttaki bu bileşenlerin artmasını sağlamak için her gün iki orta boy kuru incir tüketin.Kemik Değerleri Yoğunluğuİncir ayrıca vücudumuz için iyi bir kalsiyum kaynağıdır ve kemik yoğunluğunu da destekler. Kemikleri güçsüzleştiren idrar kanalıyla atılan kalsiyum kaybını önler. Bu özelliğiyle de kemikleri büyük ölçüde etkilenen menapoza girmiş bayanların özellikle tüketeceği mühim bir meyve haline gelir.O zaman, bu lezzetli meyveyi gündelik beslenmemize dahil etmeye başlıyoruz. Mutlu olun vebu meyve ve yapraklarından vücudunuzun yararlanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ